Zamość: Alchemia Kina w CKF Stylowy

start 15.11.2017 godz. 18:00

CKF Stylowy Zamość

koniec 16.11.2017 godz. 20:00

Lokalizacja: Zamość, Odrodzenia

Dwie filmowe projekcje i spotkania ze znawcami kina. Te wydarzenia złożą się na organizowany w nadchodzącym tygodniu w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu przegląd "Alchemia Kina".

Do udziału w wydarzeniu zapraszają CKF Stylowy oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso”. Przegląd "Alchemia Kina" jest planowany na środę i czwartek (15-16 listopada). 

Gośćmi tegorocznej edycji będą: Łukasz Maciejewski, dziennikarz, filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz Piotr Kotowski, Rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.

W repertuarze dwóch alchemicznych wieczorów (początek projekcji o godz. 18) znajdą się filmy: "Łagodna" i "Najlepszy".

Ten pierwszy to najnowsze dzieło Sergieja Łoźnicy. "Łagodna" jest inspirowanym nowelą Dostojewskiego, spektakularnym portret Rosji, który ogląda się z fascynacją i przerażeniem. Prelekcję do filmu wygłosi Piotr Kotowski.

W czwartek na ekranie zamojskiego kina przedpremierowo obejrzeć będzie można obraz "Najlepszy" w reżyserii twórcy „Bogów” Łukasza Palkowskiego. Ten film to fascynująca, pełna morderczego wysiłku i niezwykłej siły, historia nawiązująca do biografii Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Prelekcję do filmu wygłosi Łukasz Maciejewski.

Bilet na jeden film kosztuje 17 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 12 zł (dla DKF oraz dla grup powyżej 10 osób). Karnety są do nabycia w cenie 24 złotych.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.