Zamość: Opera "Norma" na ekranie CKF Stylowy

start 18.11.2017 godz. 18:54

CKF Stylowy Zamość

koniec 18.11.2017 godz. 21:00

Lokalizacja: Zamość, Odrodzenia 9

Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu zaprasza na retransmisję spektaklu operowego Vincenzo Belliniego „Norma” z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Widowisko obejrzeć będzie można na ekranie kina w Zamościu w sobotę, 18 listopada o godz. 18:55. 

Popularność „Norma" zawdzięcza wyrazistemu konfliktowi dramatycznemu, opartemu na tradycyjnym trójkącie miłosnym, w którym dodatkową rolę odgrywa wierność nie tylko ojczyźnie, ale i bogom, którym służy tytułowa kapłanka Norma. Rola kapłanki to jedna z najbardziej popisowych partii sopranowych bel canto. Błyszczały w niej takie gwiazdy, jak Giuditta Pasta (pierwsza jej wykonawczyni), a później Maria Callas, Montserrat Caballé czy Edita Gruberová. W nowej inscenizacji na scenie Met w tej roli zobaczymy Sondrę Radvanovsky.

Bilety w cenie 50 zł są dostępne w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.