Zamość: Europejski Dzień Kina Artystycznego

start 14.11.2021 17:00

CKF Stylowy Zamość

koniec 14.11.2021 19:00

Lokalizacja: Zamość, Odrodzenia 9

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na specjalny pokaz najnowszego filmu Vadima Perelmana „Poufne lekcje perskiego”. Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę 14 listopada 2021 o godz. 17:00 w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. „Poufne lekcje perskiego” to mistrzowsko zrealizowana, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie. Ciekawie przedstawiona relacja Niemiec - Żyd nie powtarza schematu filmów wojennych, a wręcz przeciwnie, buduje nowy rodzaj napięcia.

Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera marzącego o otwarciu po wojnie restauracji w Teheranie. Ponieważ podał się za Persa, musi zacząć uczyć Niemca perskiego – języka, którego nie zna. Wymyśla go więc na poczekaniu – słowo po słowie, zdanie po zdaniu, tworząc słownik bazuje na imionach współwięźniów. Film ukazuje znakomicie zorganizowany śmiercionośny system, wyraźnie jednak nazywa sprawców i ofiary, kontestując narrację o „jedynie wykonywaniu rozkazów”.

Bilety: 20 zł (ulg.), 22 zł (norm.)

 

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.