Zapomniane Cmentarze Pogranicza – akcja sprzątania nekropolii na Ukrainie

start 16.10.2021 04:00

Stowarzyszenie Robim Co Możem Ulhówek

koniec 16.10.2021 22:00

Lokalizacja: Zamość-Bełz

Stowarzyszenie "Robim Co Możem" z Ulhówka organizuje w sobotę, 16 października akcję porządkowania cmentarzy. 

Szczegóły TUTAJ.

"Zapraszamy wszystkich wolontariuszy na kolejny wyjazd z cyklu Porządkujemy Zapomniane Cmentarze Pogranicza 2021. Tym razem, to już jest nasze czwarte przedsięwzięcie na terenie Ukrainy w tym roku. Zadanie jakie sobie postawiliśmy, będzie polegało na uporządkowaniu terenu cmentarza miejskiego w Bełzie, a jak się uda i będzie nas więcej, to dokończymy również i cmentarz miejski w Uhnowie. Czyli podzielimy się na dwie grupy" – zachęcają organizatorzy.

Ze względu na jesienny okres i krótki dzień, wyjazd w sobotę z Zamościa o godz. 4.00 (zbiórka przy basenie), następnie przez Tomaszów Lubelski wszyscy udadzą się w stronę przejścia granicznego w Dołhobyczowie. Tam też przekroczą granicę.

Mile widziane kosy spalinowe, przynajmniej jedna piła, grabie, sekatory, motyczki, widły. Na cmentarzu w Bełzie prace będą polegały na oczyszczeniu poszczególnych pojedynczych grobów z roślinności, zakrzaczeń itd. Paliwo do kos, wyżywienie, przejazd i związane z tym koszty pokrywa RCM Ulhówek. Koszt ze strony uczestników, to ubezpieczenie, ok. 10 zł. 

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie ważnego paszportu oraz certyfikatu szczepienia!!! Zgłoszenia są przyjmowane tylko do środy, 13 października.

PLAN DNIA 16.10.2021 r.
4.00- zbiórka na parkingu przy basenie w Zamościu,
4.10-6.10- dojazd do przejścia granicznego w Dołhobyczowie,
7.10- 9.10 (czasu ukraińskiego)- odprawa graniczna, dojazd do Bełza.
9.10- 17.00- prace porządkowe na terenie cmentarza w Bełzie (opcjonalnie w Uhnowie)
18:00- 23:45- powrót do Polski.

Wydarzenie realizowane przy wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.