Zamość: Polskie Państwo Podziemne w Arsenale

start 23.09.2021 16:00

Muzeum Arsenał

koniec 30.10.2021 16:00

Lokalizacja: Zamość

Od piątku 17 września w Muzeum Arsenał w Zamościu można oglądać nową wystawę czasową "Polskie Państwo Podziemne".

Ekspozycja, zrealizowana została we współpracy z Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie w ramach "Przystanku Historia – Zamość". Ukazuje dzieje Polskiego Państwa Podziemnego aż do czerwca 1945 r., kiedy jego przywódcy, aresztowani przez NKWD, zostali fałszywie oskarżeni o kolaborację z Niemcami i skazani w tzw. procesie szesnastu. Zwiedzający mogą zapoznać się z organizacją Polskiego Państwa Podziemnego, poznać najważniejsze fakty o Powstaniu Warszawskim, akcji „Burza” czy pomocy dla prześladowanej przez hitlerowców ludności żydowskiej, dzięki której ocalono około 100 tysięcy osób.

Uzupełniona o eksponaty ze zbiorów Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz kolekcji prywatnych, m.in. pochodzące z tego okresu uzbrojenie.

Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli, w godzinach 10.00 - 16.00

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.