Zamość: Spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem

start 22.09.2021 16:00

Książnica Zamojska

koniec 22.09.2021 17:00

Lokalizacja: Zamość, Kamienna 20

W środę 22 września o godz. 16 Książnica Zamojska (ul. Kamienna 20) zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem. Rozmowa dotyczyć będzie jego najnowszej książki "Zapaść", w której autor porusza ważne problemy średnich miast Polski, zagrożonych zapaścią społeczno–ekonomiczną.

Zamojska biblioteka miała okazję gościć Szymaniaka już w lutym tego roku. Wówczas dyskutowano o jego debiutanckiej książce "Urobieni", która ukazała się w czerwcu 2018 r. i zawierała opis sytuacji na polskim rynku pracy po 1989 roku.

Marek Szymaniak to urodzony w 1988 roku dziennikarz i reporter. Publikował m.in. w „Dużym Formacie” i magazynie „Pismo”. Laureat nagrody za reportaż prasowy przyznawanej przez jury Festiwalu Wrażliwego, zwycięzca konkursu dla dziennikarzy „Pióro odpowiedzialności” oraz zdobywca drugiej nagrody w konkursie „Twarze ubóstwa” im. B. Mioduszewskiego. Dwukrotnie znalazł się w finale konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. R. Kapuścińskiego oraz trzykrotnie w finale Nagrody „Newsweeka” im. T. Torańskiej, m.in. za debiutancką książkę Urobieni.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.