Gm. Telatyn: Żniwa w Nowosiółkach

start 01.08.2021 11:00

Stowarzyszenie Moje Nowosiółki

koniec 01.08.2021 15:00

Lokalizacja: Nowosiółki, gm. Telatyn

Na 1 sierpnia w Nowosiółkach zaplanowano plenerowe wydarzenie zatytułowane "Żniwa 1921". Ma ono ukazać tradycyjne prace polowe związane z koszeniem zboża, jego składaniem w snopy, młóceniem i czyszczeniem z plew. Ponadto impreza przypomni setną rocznicę przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Tomaszowa Lubelskiego. Podczas "Żniw" odbędą się konkursy wiedzy o Marszałku, a także poświęcona mu wystawa.

Całość zacznie się o godz. 11 mszą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Nowosiółkach. Później uczestnicy przejadą konnymi wozami na miejsce wydarzenia. W "Żniwach 192" wezmą udział grupy rekonstrukcyjne, zespoły ludowe oraz koła gospodyń wiejskich.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.