Zamość: Prześwietlenia - wystawa fotografii w Bibliotece Pedagogicznej

start 01.07.2021 14:00

Biblioteka Pedagogiczna Zamość

koniec 15.07.2021 15:00

Lokalizacja: Zamość, Sienkiewicza 5

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotografii Alicji Przybyszowskiej „Prześwietlenia”. Wernisaż odbędzie się 1 lipca o godz. 14.00 w Galerii BipeArt Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu przy ul. Sienkiewicza 5. Wystawa zainauguruje Międzynarodowy Festiwal Fotografii Wschodnia 2021.

Fotografie prezentowane na wystawie „Prześwietlenia” powstawały przez 25 lat. Zostały one wykonane techniką łączenia obrazów, na jednym zdjęciu można zobaczyć kilka elementów, m.in. obiekty sakralne czy pejzaże. Scenerię fotografii stanowi Łemkowszczyzna, która dla autorki jest krainą magiczną, miejscem odpoczynku, ale i bolesnych wspomnień. Autorka „prześwietla” zagubione gdzieś wśród gór Beskidu Niskiego zakątki, które dawniej tętniły życiem, aby przekazać energię tych miejsc, ludzi, tradycji, symboli.

Alicja Przybyszowska to artystka fotograf, członkini Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców (AFRP), a także tegoroczna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu upowszechniania kultury. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych salonów fotograficznych, na których zdobyła imponującą liczbę ponad 90 nagród.

Wystawę będzie można oglądać do 15 sierpnia 2021 r. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Wschodnia 2021 jest współfinansowany przez Miasto Zamość.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.