Letni kalendarz imprez - Zamość 2021

start 25.06.2021 13:00

Zamość

koniec 31.08.2021 13:00

Lokalizacja: Zamość

LETNI KALENDARZ IMPREZ

ZAMOŚĆ 2021

IMPREZY TURYSTYCZNE

Miasto Zamość, Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej oraz Stowarzyszenie Turystyka z Pasją zapraszają na cykl letnich wydarzeń turystycznych
z historią w tle. Szczegóły, terminy i kontakt: www.zci.zamosc.pl, www.turystykazpasja.pl

 

Modny Zamość – wystawa strojów od końca XVI do XX wieku – w Kazamatach Bastionu II (wejście od strony Furty Wodnej).

Ekspozycja czynna do końca września 2021 r., od wtorku do niedzieli, wejścia: godz. 15:00 i 16:00.

Koszt cegiełki: 10/5 zł.

 

Kojec w Parku Miejskim z makietą Zamościa

Obiekt czynny do końca września 2021 r., od wtorku do niedzieli, wejścia: od godz. 16:00.

Koszt cegiełki: 6/3 zł.

 

Czwartki z Rudomiczem – bezpłatne zwiedzanie miasta z XVII-wieczną historią Zamościa i Zamościan w tle.

Oferta aktualna do 26 sierpnia 2021 r. (każdy czwartek), start godz. 11:00, zbiórka przy schodach ratuszowych, oprowadza przewodnik w stroju historycznym.

 

Legendy Dawnego Zamościa – piątki i soboty wakacji o godz. 18:30 (z wyjątkiem 6 i 7 sierpnia) Kazamata Wschodnia Bastionu II (wejście od strony Furty Wodnej). Inscenizacje inspirowane historią XVII-wiecznego Zamościa. W piątki – Legenda Stołu Szwedzkiego, w soboty – Przekazanie Okupu Chmielnickiemu. Wstęp wolny.

Nocne zwiedzanie Zamościa – noc, spacer, nieoczekiwane spotkania, opowieści o Zamościu i degustacja roztoczańskich specjałów.

Piątki i soboty lipca i sierpnia, godz. 21:00. Czas zwiedzania: około 2 godz. Zbiórka na Rynku Solnym obok kotwicy. Koszt 30/25 zł. W cenie usługa przewodnika w stroju historycznym, degustacja i bilet na wystawę Modny Zamość.

 

Zwiedzaj z Nami Zamość – inspirujące zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem w stroju historycznym, w każdy piątek, sobotę i niedzielę lipca i sierpnia, start godz. 11:30. Zbiórka w podcieniach zielonej kamienicy Wilczkowskiej (pierwsza po prawej stronie Ratusza). Czas trwania od 2 do 2,5 godz. Koszt: 20 zł dorośli, dzieci do 12 roku życia 10 zł. W cenie usługa przewodnicka i bilet na wystawę Modny Zamość.

 

Zamość wita Króla

19 września 2021 r.

Pochód historyczny w 350. rocznicę wizyty w Zamościu króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego i królowej Eleonory Habsburżanki.

 

Zwiedzanie Miasta Zamość z przewodnikiem dla osób indywidualnych – codziennie (lipiec, sierpień), godzina 12:00, start: biuro Informacji Turystycznej, cena: 20 zł/osoba, obowiązują zapisy.

Trasa Podziemna Oficyn Ratusza – codziennie, godziny 11:00 oraz 14:00, start: biuro Informacji Turystycznej, cena: bilet normalny 12 zł/osoba, bilet ulgowy 7 zł, obowiązują zapisy.

 

Cykl bezpłatnych wycieczek tematycznych po Zamościu – Informacja Turystyczna – Luneta, ul. Łukasińskiego 2e. Obowiązują zapisy. Harmonogram:

 • Śladami attyk i sztukaterii – 16 maja 2021 r. Architektura Katedry, zdobione portale kamienic, oryginalne zachowane inskrypcje, a także dekorowane bramy wjazdowe
  do miasta to tylko niektóre obiekty, które zobaczymy podczas zwiedzania.

 • Jak Zamość budowano – 20 czerwca 2021 r. Akt lokacyjny miasta Zamościa podpisany został w 1580 roku. Co zawierał, a co zostało zrealizowane? O tym opowie przewodnik, a także zapozna z etapami budowy „Miasta Idealnego". W czasie spaceru dowiemy się również w jaki sposób włoski architekt Bernardo Morando zrealizował wspaniałą wizję Jana Zamoyskiego – założyciela miasta.

 • Państwo w państwie, czyli historia Ordynacji Zamojskiej – 18 lipca 2021 r. W czasie spaceru usłyszymy historię Zamościa jako stolicy Ordynacji Zamojskiej, o jej strukturze, powstaniu i likwidacji.

 • Wielokulturowy Zamość – 15 sierpnia 2021 r. To opowieść o narodowościach zamieszkujących Zamość, ich kulturze, tradycjach i historii. Gdzie mieszkali i jak żyli dowiemy się podczas zwiedzania miasta.

 • Wokół Twierdzy Zamość – 19 września 2021 r. Fortyfikacje kiedyś i dziś –
  2,5-kilometrowy spacer wokół fortyfikacji miasta, podczas którego przewodnik opowie o historii oblężeń, pokaże pozostałości murów oraz zrewitalizowane dzieła fortyfikacyjne.

 • Ostatni epizod wojenny w dziejach Twierdzy – 17 października 2021 r. W 190. rocznicę upadku powstania listopadowego zapraszamy na spacer z przewodnikiem. W czasie spaceru przewodnik opowie o działaniach wojennych, budowie ówczesnej twierdzy i przebiegu powstania w Zamościu.

 

IMPREZY KULTURALNE

Dla miłośników kultury i sztuki prezentujemy letnią ofertę zamojskich instytucji kultury i środowisk twórczych. Szczegóły, terminy i kontakt na stronach organizatorów.

 

Jarmark Hetmański

Rynek Wielki

5-6 czerwca 2021 r.

Powrót do korzeni Zamościa, jako miasta handlowego, możliwość spróbowania dawnych smaków regionu, kupienia kolekcjonerskich fantów oraz produktów okolicznych rękodzielników przy wtórze tradycyjnych pieśni i melodii. Dodatkowo pokaz bicia kopii monet pochodzących z oblężenia Zamościa w 1813 roku przy Mennicy Muzealnej. W ramach XXVII Jarmarku Hetmańskiego odbędzie się także Festiwal Produktu Lokalnego „Smaki Zamościa i Roztocza”.

www.zdk.zamosc.pl

 

Zamojski Festiwal Książki

Rynek Wodny, Książnica Zamojska - Biblioteka Główna ul. Kamienna 20

15-17 czerwca 2021 r.

Wydarzenie pod hasłem „Kalejdoskop kulturalny”, promujące czytelnictwo. W programie
XI edycji festiwalu m.in. spotkania autorskie dla dorosłych i dla dzieci, koncert muzyczny „Stopa Sound”, Zamojskie Targi Książki Regionalnej.

www.biblioteka.zamosc.pl

 

Noc Kupały

Park Miejski

19 czerwca 2021 r.

Projekt przybliżający mieszkańcom i turystom obrzęd tradycyjnego dla Słowian święta, związanego z letnim przesileniem Słońca. W programie: plecenie wianków, odtworzenie obrzędów Nocy Kupały przez Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, puszczanie wianków na wodę, koncert pieśni tradycyjnych w nowoczesnych aranżacjach, potańcówka na ludową nutę.

www.zdk.zamosc.pl

 

Zamojskie Lato Teatralne

teren Zespołu Staromiejskiego, Zamojski Dom Kultury

20 czerwca-9 lipca 2021 r.

Ideą 46. Zamojskiego Lata Teatralnego będzie „Siła opowieści”. W programie festiwalu będą spektakle, których założeniem jest opowiedzenie historii, a układ zdarzeń ujęty jest w porządek fabularny. Zamojskiej publiczności zaprezentują się m.in.: Teatry Ludowy i Migro z Krakowa, Ochoty i Pantomimy Mimo z Warszawy, Latarnia z Białegostoku.

www.zdk.zamosc.pl

 

Zamojska Aleja Sław – ul. Grodzka

2 lipca 2021 r.

Uświetnienie osobistości związanych z Zamościem tablicą z brązu, wmurowaną w bruk ulicy Grodzkiej. Tegoroczne nazwisko, które znajdzie się obok największych ze świata muzyki, teatru, filmu, wybierze kapituła.

 

Koncert Promenadowy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego

Rynek Wodny

2 lipca 2021r.

Coroczny koncert plenerowy dla mieszkańców Zamościa i turystów w wykonaniu najstarszej w Polsce Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. W programie największe przeboje orkiestrowe.

www.namyslowiacy.pl

Festiwal Wszystko Gra

Kazamata Wschodnia Bastionu I

23-25 lipca 2021 r.

Festiwal szeroko pojętej muzyki niezależnej. Tegoroczna – 10. edycja skupiać się będzie wokół artystów wywodzących się z Zamościa.

facebook.com/StowarzyszenieWszystkoGra

 

Wędrująca Estrada – „Postaw na Rodzinę”

zamojskie osiedla

27-28 lipca, 3-4 sierpnia 2021 r.

Wakacyjny projekt edukacyjno-artystyczny, łączący wychowanie przez sztukę ze wspólną zabawą. W programie m.in. warsztaty artystyczne, zabawy sportowe, spektakle teatralne, gry i zabawy animacyjne. Wspaniała przestrzeń dla dzieci i rodziców w centrach osiedli, dająca możliwość rodzinnego i sąsiedzkiego spędzenia czasu.

www.zdk.zamosc.pl

 

Dzień Zamojski Festiwalu Stolica Języka Polskiego

teren Zespołu Staromiejskiego

1 sierpnia 2021 r.

W tym dniu Zamość staje się na moment stolicą języka polskiego, za sprawą słowa, literatury i poezji. Spotkania autorskie z czołowymi polskimi twórcami, audycje radiowe prosto z zamojskiego Rynku, koncerty, atrakcje dla dzieci.

www.zdk.zamosc.pl

 

Zamość 1920 – Przywrócić w pamięci w następne stulecie

tereny forteczne Zespołu Staromiejskiego

7-8 sierpnia 2021 r.

Inscenizacja historyczna bitwy w obronie Zamościa z okresu wojny polsko-bolszewickiej
1920 roku. Po raz siódmy czeka nas żywa lekcja historii na przedpolach Zamościa: dziesiątki rekonstruktorów, broń biała i palna, konnica, pirotechnika, a także pokaz komisji poborowej sprzed 100 lat. Organizatorzy: Stowarzyszenie Zamość 1920, Miasto Zamość.

 

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Rynek Wielki

19-21 sierpnia 2021 r.

To jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne o tematyce historycznej. W programie 9. edycji Festiwalu m.in.: konkursowe projekcje filmowe oraz spotkania
z autorami nominowanych filmów, pozakonkursowe pokazy polskich filmów historycznych: dzieła z klasyki oraz najnowsze produkcje z udziałem twórców.

www.stylowy.net

 

Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej

Rynek Wielki

20 sierpnia 2021 r.

Na Rynku Wielkim wybrzmi Nieetatowa Orkiestra Wojskowa prowadzona przez Stowarzyszenie „Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” wraz z zaproszonymi gośćmi.

www.stowarzyszeniejestesmy.pl/

 

Zamość Jazz Festiwal 2021

Jazz Klub Kosz, ul. Szczebrzeska 3

38. Festiwal „Jazz na Kresach”

27-28 sierpnia 2021 r. Rynek Wodny

29 sierpnia 2021 r. Rynek Wielki

48. Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych

5 września 2021 r. Rynek Wodny

Festiwal jazzowy z długoletnią tradycją. Oprócz koncertów, wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się spotkania z artystami, wystawy fotografii i plakatów, projekcje materiałów archiwalnych Stowarzyszenia Zamojski Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza.

facebook.com/JazzKlubKosz/

 

Narodowe Czytanie

Rynek Wodny

4 września 2021 r.

Zamojska edycja ogólnopolskiej akcji i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W 2021 roku lekturą będzie „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

www.biblioteka.zamosc.pl

 

Festiwal Ulica Literacka

teren Zespołu Staromiejskiego

11-12 września 2021 r.

Projekt Ulica Literacka jest cyklicznym festiwalem promującym literaturę. Stałym motywem programowym jest odwołanie do dziedzictwa kulturalnego Zamościa. Tegoroczna, 14. edycja mierzy się z próbą łączenia tematów książek powszechnie znanych pisarzy z tematyką podejmowaną przez rodzimych autorów.

www.zdk.zamosc.pl

 

Zamojska Arlekinada 2021

Rynek Wielki

18 września 2021 r.

Widowisko artystyczne nawiązujące do Karnawału Weneckiego z udziałem aktorów, tancerzy, szczudlarzy, żonglerów. Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna oraz zaproszeni artyści w karnawałowych i historycznych kostiumach wykonają m.in. układy taneczne, etiudy inspirowane komedią dell’arte.

www.zdk.zamosc.pl

 

Zamojskie Dni Muzyki

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego, ul. Partyzantów 2

25-26 września 2021 r.

Przedsięwzięcie jest trwającą od 1980 roku, coroczną muzyczną podróżą po epokach, stylach
i arcydziełach światowej muzyki klasycznej.

www.namyslowiacy.pl

 

PONADTO DO OBEJRZENIA LATEM W ZAMOŚCIU:

Bajkowe Lato w Kinie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, ul. Odrodzenia 9
lipiec-sierpień 2021 r.

Wakacyjne seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. W repertuarze znakomite animacje, filmowe hity pełne przygód i humoru oraz kino familijne.
www.stylowy.net

 

Letnia Czytelnia Książek i Prasy

Rynek Wodny

Lipiec-sierpień 2021 r. (od środy do niedzieli)

Cykl wydarzeń organizowanych w przestrzeni miejskiej: giełda książki, gry i zabawy planszowe, łamigłówki literackie, czytanie książek i prasy, udostępnianie zbiorów, głośne czytanie tekstów literackich.

www.biblioteka.zamosc.pl

 

Wakacje w bibliotece „Czytajmy razem”

Książnica Zamojska – Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 i filie

lipiec-sierpień 2021 r.

Cotygodniowe zajęcia biblioteczne w Bibliotece Głównej oraz filiach, dla dzieci i młodzieży pozostających w czasie wakacji w miejscu zamieszkania. Warsztaty, spotkania autorskie, a nawet kurs udzielania pierwszej pomocy. Ponadto Książnica zaprasza na liczne wystawy połączone z atrakcjami dodatkowymi, np. degustacją dań regionalnych.

www.biblioteka.zamosc.pl

 

Letnie Warsztaty Muzealne

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, ul. Zamkowa 2

lipiec-sierpień 2021 r.

Cykl spotkań tematycznych skierowanych do dzieci w wieku do 12 lat. Celem warsztatów jest upamiętnianie dziedzictwa artystycznego i historycznego polskich malarzy i upowszechnianie wiedzy o artystycznej twórczości Juliusza Kossaka, Józefa Brandta i Józefa Chełmońskiego. Zajęcia będą prowadzone stacjonarnie bądź on-line.

www.muzeumarsenal.pl

 

Fotografia

Międzynarodowy Festiwal Fotografii „Wschodnia”

15 lipca – 15 sierpnia 2021 r.

Spotkania autorskie, fotografie autorów z całego świata, wystawa plenerowa na terenie zamojskiego Starego Miasta.

www.ztf.pl

 

Przegląd Fotografii Zamojskiej

VII Przegląd Fotografii Zamojskiej adresowany jest do pasjonatów zajmujących się fotografią zawodowo i amatorsko, niezależnie od wieku, doświadczenia i zainteresowań.

Edycja odbywa się pod hasłem „Fotografia ojczysta”. Prace można nadsyłać do 18 lipca 2021 r.

Regulamin dostępny na stronie www.zdk.zamosc.pl.

 

Galeria Fotografii „Ratusz” - Rynek Wielki 13 (Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej
i Historycznej) – www.ztf.pl.

Galeria „Stylowy” – ul. Odrodzenia 9 (CKF Stylowy - hol przed wejściem do sal kinowych – www.ztf.pl

Galeria Zamojskiej Grupy Fotograficznej - ul. Partyzantów 13 (Zamojski Dom Kultury) – www.zdk.zamosc.pl

Muzeum Starej Fotografii i Starych Aparatów - Rynek Wielki, ul. Staszica 15 – www.muzeumstarejfotografii.pl

 

Wystawy Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej - ul. Staszica 27

Wystawy „Maski artystyczne”, „Plakaty”, ilustracje „Bajki, baśnie i legendy polskie”, „Tkanina artystyczna” a także „Sztuka na sprzedaż”. Szczegółowe kalendarium wystaw dostępne jest na stronie:

www.bwazamosc.pl

 

Wystawy Muzeum Zamojskiego – ul. Ormiańska 30

Wystawy stałe: historyczne, archeologiczne, etnograficzne, malarskie

Wystawy czasowe:

 • do 18 lipca 2021 r. „Zamość Rządowy. W 200. rocznicę zmiany statusu miasta
  (1821-2021)”,

 • 23 lipca-10 września 2021 r. „Romantyzm i nostalgia. Obraz Kresów w malarstwie polskim”,

 • 15 września-5 listopada 2021 r. „Fortyfikacje Zamościa w świetle badań archeologiczno - architektonicznych”.

www.muzeum-zamojskie.pl

 

Wystawy Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał – ul. Zamkowa 2

Wystawy stałe: Projekcja multimedialna Historia Twierdzy i Miasta Zamość, Arsenał Zamojski
Letni kalendarz imprez - Zamość 2021

Podziel się:

Zdjęcia (4)

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Festyn
Festyn 09.08.2021, 21:26
A Lolka nie będzie? Hahaha Kreacje Mokre tarasy chyba.