Zamość: Nowa wystawa w Synagodze

start 09.07.2020 08:00

Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego

koniec 31.07.2020 19:00

Lokalizacja: Zamość, Pereca 14

Od 1 lipca 2020 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, przy ul. Pereca 14 w Zamościu prezentowana będzie wystawa „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” przygotowana przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce.

Wystawa opowiada historię piętnaściorga żydowskich dzieci, urodzonych w latach 1939-1942. Dzięki poświęceniu swoich żydowskich rodziców oraz odwadze nowych, polskich opiekunów udało im się przeżyć horror Zagłady. Teraz opowiadają nam swoje historie oraz tajemnice skrywane przez lata.

Ekspozycja została przygotowana przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce. Sponsorem projektu jest Fundacja im. Róży Luksemburg, która udostępniła nam wystawę. Po raz pierwszy ekspozycja była prezentowana w 2015 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.