Zamość: Willa Rózin w ZDK

start 20.02.2020 11:00

Zamojski Dom Kultury, Fundacja Banina

koniec 20.02.2020 13:00

Lokalizacja: Zamość, Partyzantów 13

Zamojski Dom Kultury zaprasza szkoły z Zamościa i okolic na spektakl "Willa Rózin".

To przedstawienie teatralne Fundacji Banina w reżyserii Bartłomieja Miernika. Tematem pokazu jest pomoc Róży Zamoyskiej – żony ordynata Jana Zamoyskiego dla dzieci z obozu przejściowego w Zwierzyńcu w czasie II wojny światowej.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat ratowania dzieci z zagłady, podnoszenie poziomu świadomości młodych ludzi w zakresie tematyki historycznej związanej z regionem, w którym dorastają.”
Realizatorzy zaznaczają: „Uważamy, że ważne jest, by uczyć młodych ludzi o postawach patriotycznych, o miejscach, w których żyją, o ludziach, którzy zaznaczyli się w historii regionu. Do pracy nad spektaklem poza aktorami (Nikola Palej, Emilia Goryl, Hubert Dyl, Patryk Pawelec), zaproszono młode osoby z powiatów zamojskiego i biłgorajskiego (Alicja Stankiewicz, Eliza Muca), a także młodzież z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu (Sandra Policha, Denis Jakubowski).

Po spektaklu twórcy zapraszają na spotkanie.
Pokaz jest skierowany do młodzieży od 12. roku życia.

Zamojski Dom Kultury 20 lutego 2020 roku, godz. 11.00, bilet:12 zł

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.