Zamość: Z Namysłowiakami w krainie dźwięków

start 16.02.2020 11:30

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

koniec 16.02.2020 12:30

Lokalizacja: Zamość, Partyzantów 2

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu w niedzielę, 16 lutego o 11:30 zaprasza na kolejny Poranek Muzyczny pt. „W Krainie Dźwięków”.

Uczestników Poranka zaprosimy tym razem do muzycznego lasu. Przewodnikami po tym świecie będą: Profesor Violin i Profesor Bas. Tutaj wszystko jest muzyczne: nawet niedźwiedzie śpiewają niskim, a ptaki wysokim głosem.

Dzięki przemyślanej i edukacyjnej formie Poranka dzieci poznają: klucz basowy i wiolinowy, wartości nut, tonację dur-moll, czym jest głośność piano i forte, jak jest zbudowany fortepian oraz czym się różni nuta od dźwięku. Młodzi melomani dowiedzą się także, kim jest kompozytor i jakie jest jego zadanie.

Na środku sceny sali koncertowej stanie fortepian: młodzi słuchacze poznają jego budowę, brzmienie. Zbudują także, z pomocą solistów i muzyków Orkiestry wielką „klawiaturę”, która pomoże w zrozumieniu tajemnic muzyki.

Dzieci nauczą się także do czego służy piosenka: wyraża i wywołuje emocje, bawi, smuci a nawet...usypia.

Do magicznej Krainy Dźwięków zapraszają:

Elżbieta Kozyra - prowadzenie, śpiew

Barbara Rabiega - śpiew

Dariusz Sobczak - śpiew

Piotr Stopa - opracowanie muzyczne, fortepian

Michał Stopa - wiolonczela

Gośćmi najbliższego Poranka będą młodzi muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu: Mikołaj Stopa (uczeń pani Alicji Słupskiej) i Piotr Wilgos (uczeń Ewy Jabłońskiej).

Bilety na Poranek Muzyczny pt. „W Krainie Dźwięków” w cenie 15 zł (10 zł z Kartą Dużej Rodziny) do nabycia w biurze Orkiestry, przy ulicy Partyzantów 2 oraz w Internecie na: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/547/

Serdecznie zapraszamy na najbliższy Poranek Muzyczny całe rodziny!

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.