Biłgoraj: Jarząbek i Jurkiewicz zagrają na koniec lata

start 12.09.2019 18:00

Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

koniec 12.09.2019 19:00

Lokalizacja: Biłgoraj, Kościuszki 78

Muzycznie chce pożegnać lato i powitać jesień Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Z tej okazji w czwartek, 12 września organizuje w swojej siedzibie koncert, podczas którego wystąpi gitarowy duet Jarząbek-Jurkiewicz. Początek o godz. 18, wstęp wolny.

Projekt Jarząbek-Jurkiewicz to spotkanie dwóch muzyków o odmiennej historii muzycznej, różnym guście oraz sposobie postrzegania muzyki. Spoiwem łączącym te osobowości jest ciekawość umiejscowienia słowa w muzyce, dlatego gruntem, na którym się spotykają jest szeroko rozumiana poezja śpiewana.

Na koncertach wykonują własne interpretacje utworów Jaromira Nohavicy. Prezentowane przez duet wersje piosenek Nohavicy znacząco odbiegają od interpretacji zazwyczaj spotykanych na polskich scenach. Jest to świadomie obrana droga stylistyczna, której muzycy konsekwentnie są wierni.

Od ponad roku prezentowany jest też drugi program „Bardowie naszych czasów", zestawiający twórczość Nohavicy z piosenkami Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego.

Dwie surowo brzmiące gitary akustyczne, charakterystyczny śpiew i ciekawe wycieczki w kierunku różnych stylów muzycznych dają efekt zadowalający najbardziej wybredne audytorium.

Duet Jarząbek-Jurkiewicz wydał dwie płyty z piosenkami Jaromira Nohavicy ("Lublin Ostrava 0:30", „Grzebienie”).

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.