80. rocznica Bitew Tomaszowskich - rekonstrukcja 2019

Podziel się:
Oceń:
16.09.2019, 10:00

W niedzielę, 15 września na polach pod Tomaszowem Lubelskim odbyło się wielkie plenerowe widowisko rekonstruujące przebieg bitew, do których doszło to we wrześniu 1939 roku. W tym roku przedstawiono epizod ataku w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318 z 18 września 1939 r. 

W wydarzeniu wzięli udział członkowie grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski oraz, jak zawsze, tysiące pasjonatów historii z naszego regionu.

Fot. Agnieszka Jakubowska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Longin
Longin 18.09.2019, 15:16
Byłem widziałem - tym co zobaczyłem jestem zachwycony, aż łezka się w oku zakręciła. Najlepsza lekcja historii, wielu rodziców przyprowadziło swoje dzieci tak trzymać. Kiedyś one przyprowadzą swoje dzieciaczki. Jeszcze Polska nie zginęła.
Robert
Robert 17.09.2019, 17:48
Bardzo słabo zorganizowana impreza. Komentarz nie odnosił się w ogóle do prezentowanych scen. Pan opowiadał historie dziejące się jedynie w jego głowie. Na dodatek ja jego talent gawędziarski oceniam znacznie niżej, niż on sam. Najciekawsze działo się daleko od publiczności. Tks-y, których było 5, operowały na dalekim planie. Szkoda, bo mogły być dużym atutem imprezy. Ogólnie trochę żałuję, że jechałem 200 km, aby to zobaczyć.
Asia
Asia 16.09.2019, 21:45
Miałam okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jestem bardzo związana z Tomaszowem a w ogóle mieszkam na Śląsku. Dlatego też tegoroczna rekonstrukcja wywarła na mnie ogromne wrażenie. Mam nadzieję że w kolejnych latach też uda mi się przyjechać. Na długo zapadą mi w pamieci przedstawione w niedzielę wydarzenia. To była najlepsza lekcja historii.
Gratulacje dla wszystkich, którzy brali w tym udział. A oprawa muzyczna oraz narracja to poprostu mistrzostwo.
Brawo.