Bij Bolszewika!

Podziel się:
Oceń:
22.08.2016, 13:21

Mieszkańcy Zamościa mogli poczuć się jak podczas oblężenia wojsk sowieckich w 1920 r. Przez dwa dni na Starym Mieście odbywało się widowisko historyczne pod hasłem "Bij Bolszewika". W widowisku uczestniczyło kilkudziesięciu rekonstruktorów, którzy wystąpili w mundurach wojsk polskich, Ukraińskich Strzelców Siczowych oraz sowieckiej Konarmii, która 96 lat temu atakowała Zamość. Atrakcji nie zabrakło.
Pierwszego dnia imprezy (20 sierpnia) na Starym Mieście można było m.in. zwiedzić obozy wrogich wojsk. Następnego dnia impreza przeniosła się przed mury zamojskiej twierdzy. Tam można było zobaczyć walkę polskich ułanów z sowieckimi kawalerzystami oraz inscenizację odbicia cywilnej ludności z podzamojskiej wioski.
Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Zamość 1920. 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.