Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 12:08
Reklama

Rejowiec/Zamość: Zabił matkę młotkiem

Nawet dożywocie grozi 62-latkowi z Rejowca w powiecie krasnostawskim za zabicie swojej matki. Podejrzany kilka razy uderzył 88-latkę w głowę trzymanym w ręku młotkiem. Pokrzywdzona zmarła w szpitalu.
Rejowiec/Zamość: Zabił matkę młotkiem
Podejrzany kilkukrotnie uderzył matkę w głowę trzymanym w ręku młotkiem.
Autor: Fot. Pixabay.com

Do zdarzenia doszło 24 czerwca w miejscowości Rejowiec. Pokrzywdzona została zaatakowana przez 62-letniego syna, który z nią zamieszkiwał. Mężczyzna kilkukrotnie uderzył matkę w głowę trzymanym w ręku młotkiem. – Pokrzywdzona została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Chełmie, gdzie pomimo udzielenia jej pomocy medycznej, w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarła – informuje Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa staruszki.

Sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut pozbawienia życia matki. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. – Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego to zrobił – mówi rzecznik prokuratury. – Nie mamy informacji, żeby wcześniej dochodziło pomiędzy nimi do konfliktów.

Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec 62-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za popełnienie zbrodni zabójstwa podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama