Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:19
Reklama

Białobrzegi/Bondyrz: Stowarzyszenie Krok za krokiem dopięło swego. Pierwsze kontenery dla uchodźców są już zamieszkałe

Pierwsze dwa kontenery mieszkalne dla niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy stanęły w podzamojskich Białobrzegach. 6 maja wprowadzili się do nich pierwsi lokatorzy. Kolejne kontenery pojawią się niebawem w Białobrzegach i Bondyrzu (gm. Adamów).
Białobrzegi/Bondyrz: Stowarzyszenie Krok za krokiem dopięło swego. Pierwsze kontenery dla uchodźców są już zamieszkałe
Pierwsze kontenery stanęły w Białobrzegach. Wprowadzili się już do nich lokatorzy. Fot. „Krok za krokiem”
Autor: Fot. Stowarzyszenie Krok za krokiem

To inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” z Zamościa, które od początku wojny na Ukrainie pomaga niepełnosprawnym uchodźcom. Członkowie stowarzyszenia udzielali im wsparcia w swoich obiektach i szukali miejsc w innych placówkach w kraju i za granicą. Potrzeb było coraz więcej, dlatego trzeba było pomyśleć o stworzeniu dodatkowych miejsc. – Wymyśliliśmy budowę osiedla kontenerowego, a w nim kontenery jako domy mieszkalne – wyjaśnia Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.

Tajwan i inni

Ruszyła zbiórka pieniędzy, która przyniosła imponujący efekt. Aż 600 tys. zł na zakup i montaż kontenerów przekazało Przedstawicielstwo Tajwanu w Polsce.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Swojak 11.05.2022 22:29
Ta mała to się umie zakręcić, tylko kasa !

tir 11.05.2022 09:22
hmmm.....

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama