Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 07:44
Reklama

Inwestycja Samorządowa: Kompleksowa termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Rachaniach

Termomodernizacja budynku szkoły podstawowej w Rachaniach została wykonana w ub. roku. Inwestycja była częścią projektu, który zakłada kompleksową termomodernizację dwóch szkół prowadzonych przez gminę Rachanie. Prace przy drugiej, w Michalowie, już trwają.
Inwestycja Samorządowa: Kompleksowa termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Rachaniach

Projekt termomodernizacji dwóch szkół realizowany jest przez gminę Rachanie w ramach osi priorytetowej 5 Efektywność Energetyczna i Gospodarka Niskoemisyjna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Jego całkowita wartość to 2 mln 818 tys. 715 zł, w tym dofinansowanie ze środków zewnętrznych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1 mln 895 tys. 834 zł. Okres realizacji całego projektu został określony od 4.01.2019 do 31.12.2021 roku.

Zakres prac wykonanych w szkole w Rachaniach obejmował: ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę oświetlenia oraz źródeł ciepła, montaż instalacji fotowoltaicznej i odgromowej. Prace te kosztowały 1 mln 508 tys. 941 zł, prowadzono je od maja do końca października ub. r.

– Dzięki tej inwestycji efektywność energetyczna i wizualna budynku znajduje się na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do stanu pierwotnego. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom spadła emisja gazów cieplarnianych oraz zmniejszono pierwotne zużycie energii. Produkcja energii z nowo wybudowanej instalacji oraz zamontowanie energooszczędnego oświetlenia zmniejszy również koszty ponoszone w ramach utrzymania budynku szkolnego – mówi wójt Roman Miedziak. Podkreśla, że remont podniósł też komfort pracy i nauki. Inwestycja wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju gminy Rachanie.

Drugi etap projektu to termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Michalowie. Na razie trwa. Tymczasem pierwszy etap został zgłoszony do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Inwestycja Samorządowa.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama