Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 04:11
Reklama

Inwestycja Samorządowa: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sułowie

W 2020 roku zakończona została termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Sułowie. Inwestycja gminy Sułów kosztowała łącznie 1 mln 522 tys. zł.
Inwestycja Samorządowa: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sułowie

Na projekt pod nazwą „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sułowie” samorząd gminy Sułów pozyskał ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 dofinansowanie w kwocie 1 026 773 złotych. Wkład własny gminy to prawie pół miliona.

Budynek szkoły przeszedł ogromną przemianę. W ramach termomodernizacji ocieplone zostały ściany zewnętrzne budynku szkoły i hali sportowej, stropy. W hali sportowej zrobiono sufit podwieszany. Wykonano też cokół wokół budynku i odtworzono opaskę. Wymieniono drewniane okna na okna PCV (razem z parapetami) oraz drzwi zewnętrzne, zamontowane zostały też aluminiowe dwuskrzydłowe drzwi prowadzące na przyszkolny plac zabaw i boisko. Remontem objęto również kotłownię, w której wymieniono dwa kotły węglowe na kotły z zasobnikiem na pellet, a w całym budynku zamontowano nowe grzejniki, żeby system grzewczy był w 100 procentach wydajny. Ponadto dotychczasowe oświetlenie wymienione zostało na energooszczędne LED, a na dachu szkoły została zamontowana instalacja odgromowa.

Kompleksowa termomodernizacja była priorytetem dla władz gminy.

– Po termomodernizacji szkoły koszty ogrzewania i energii oczywiście się zmniejszą. Jednak przede wszystkim zależało nam na remoncie ze względu na dzieci. Chcemy, żeby wszyscy uczniowie czuli się tu komfortowo i żeby szkoła w Sułowie była miejscem, które sprzyja nauce – tłumaczy wójt gm. Sułów Leon Bulak.

Termomodernizacja SP w Sułowie to przyszłościowa inwestycja, którą na pewno doceniają mieszkańcy gminy. I dlatego została zgłoszona jako Inwestycja Samorządowa do naszego plebiscytu Perły Biznesu.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama