Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 11:33

Zawody z niskim progiem wejścia

Zawody z niskim progiem wejścia charakteryzują się sprawnie przeprowadzanym procesem rekrutacji oraz błyskawicznym zatrudnianiem nowych kandydatów. Jeśli nie mamy zbyt wielkich oczekiwań względem pracy bądź nie posiadamy zbyt dużych kwalifikacji, będą one dla nas jak znalazł.
  • 03.11.2019 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zawody z niskim progiem wejścia

Produkcja i przemysł

Wielkie koncerny przemysłowe i produkcyjne opierają się na zatrudnieniu całych rzeszy ludzi. Z tego względu oferty pracy zamieszczane przez nie posiadają zbyt wysokiego progu wejścia. Pracę w nich rozpocząć można niemal natychmiast, gdyż większość obowiązków polega na wykonywaniu prac manualnych przy taśmach produkcyjnych. Oczywiście jednocześnie istnieje w tego typu firmach zjawisko dużej rotacji pracowniczej.

 

Sieci odzieżowe i gastronomiczne

Sklepy i restauracje sieciowe mają mnóstwo swoich filii w całej Polsce. Aby je wszystkie można było obsadzić załogami, próg rekrutacyjny został stosownie obniżony. Wiele firm bazuje również na studentach zatrudnianych na umowy o dzieło lub zlecenie, najczęściej w okresach wakacyjnych. Z tego względu istnieje w tej branży duża rotacja pracowników, która w żaden sposób nie wpływa na system pracy, gdyż jest wpisana w rynek pracy. Tego typu prace polecane są uczniom oraz studentom, a także osobom z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

 

Prace fizyczne

Większość zawodów fizycznych ma bardzo niski próg rekrutacyjny ze względu na charakter pracy. Umiejętności zdobywane są w nich na bieżąco, a przyuczenie do wykonywanego zawodu następuje jeszcze tego samego dnia, w którym zostaniemy zatrudnieni. Dotyczy to zwłaszcza niewielkich firm budowlanych i remontowych, gdzie przyjmuje się pracowników nawet bez życiorysu. Musimy jednak pamiętać, aby uważać na tego typu przedsiębiorstwa i dobrze się zastanowić przed rozmową z właścicielem. Może się bowiem okazać, iż praca tam wykonywana jest bez umowy – na czarno lub istnieje ogromny problem z płynnością finansową firmy.

--- Artykuł sponsorowany ---