Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 09:08

Kiedy odrzucić ofertę pracy?

Nie ma nic gorszego niż ciągła rotacja między kolejnymi miejscami pracy. Wówczas nie tylko marnujemy czas, umiejętności i siły, ale i zmniejszamy poziom samooceny. Aby temu zapobiec, warto nie przyjmować ofert pracy pod naciskiem bądź ze względu na trudną sytuację życiową. Czasem warto wykonać bilans zysków i strat, a następnie odrzucić ofertę pracy, która może stanowić dla nas potencjalny kłopot.
  • 16.08.2019 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kiedy odrzucić ofertę pracy?

Problem z transportem

Problem z transportem do i z pracy bywa kłopotliwy, zwłaszcza w niewielkich miejscowościach, gdzie jesteśmy skazani na lokalnego przewoźnika. Jeśli miejsce potencjalnej pracy jest znacznie oddalone, a pracodawca nie zapewnia np. autobusu zakładowego, warto zastanowić się nad odrzuceniem takiej oferty pracy. Dojazdy stają się uciążliwe zwłaszcza przy ekstremalnych wahaniach pogodowych oraz wtedy, gdy pracujemy na kilka zmian. Te czynniki również warto wziąć pod uwagę podczas analizy wybranej oferty pracy.

 

Kontroferta

Czasem się zdarza, iż zaraz po zatrudnieniu u nowego pracodawcy, otrzymujemy kontrofertę bądź propozycję od innej firmy. Przeważnie ma to związek z rozciągniętym czasem oczekiwania na informację zwrotną co do naszych aplikacji składanych m.in. za pomocą portalu Pracuj.pl. Może się okazać, iż nawet po znalezieniu stałego zatrudnienia otrzymamy propozycję współpracy na o wiele bardziej dogodnych warunkach. Warto wówczas przeprosić nowego pracodawcę i wybrać opcję najlepszą dla nas.

 

Zła atmosfera w pracy

Jeśli na etapie rozmowy rekrutacyjnej bądź po kilku pierwszych dniach próbnych wyczuwasz złą atmosferę w pracy, dobrze zastanów się nad kolejnymi krokami zawodowymi. Może się bowiem okazać, iż potwierdziły się opinie internetowe i rzeczywiście trafiliśmy do gniazda os. W przypadku słabo płatnych i ciężkich zawodów powinniśmy zrezygnować i odrzucić ofertę jeszcze tego samego dnia.

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską