Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 12:49

Auta używane sprowadzone z zagranicy - jak je kupować? Podpowiadamy!

Oferty aut sprowadzonych z zagranicy często wydają się bardzo atrakcyjne - lepszy stan, mniejszy przebieg, konkurencyjna cena. Jednak kupowanie takiego samochodu obarczone jest pewnym ryzykiem. Dziś podpowiemy Ci, jak uchronić się przed oszustwem.
  • 02.06.2022 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Auta używane sprowadzone z zagranicy - jak je kupować? Podpowiadamy!

Sprawdź historię pojazdu

Historie o sprzedawaniu przez nieuczciwych handlarzy samochodów sprowadzonych zza zachodniej granicy słyszał niemal każdy. Cofanie licznika, ratowanie pojazdów popowodziowych, składanie całkowicie uszkodzonego auta z kilku samochodów, to tylko niektóre z praktyk, które są niestety powszechnie znane na rynku wtórnym. Na szczęście obecnie wszelkie oszustwa o wiele łatwiej zdemaskować, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. W jaki sposób? Samochody używane Lublin można za darmo sprawdzić na stronie rządowej. Wystarczy VIN, data pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Po wpisaniu niezbędnych danych, zdobędziesz wszystkie istotne informacje. Baza obejmuje dane z różnych krajów, dzięki czemu uzyskany raport będzie bardzo szczegółowy. Sprawdzając samochód w ten sposób upewnisz się, że nie został on skradziony, nie brał udziału w wypadku oraz nie służył jako taksówka. Zweryfikujesz także odczyt drogomierza - jeśli przebieg został cofnięty, w bazie pojawi się stosowny komunikat. Auto sprowadzone, tak jak każde inne, należy sprawdzić na stacji kontroli pojazdów. Ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą Twoje pieniądze.

Niezbędne formalności

Jeśli chcesz kupić samochód sprowadzony z zagranicy, musisz liczyć się z natłokiem formalności. Tłumaczenie dokumentów, cło i akcyza - to wszystko generuje dodatkowe koszta i trwa o wiele dłużej, niż w przypadku zakupu pojazdu krajowego. Niektórzy handlarze zajmujący się na co dzień sprowadzaniem aut zajmują się wszystkimi formalnościami na własną rękę. W takim wypadku do Ciebie będzie należało jedynie przerejestrowanie pojazdu. Jeśli chcesz mieć pewność, co do stanu technicznego pojazdu

i ograniczyć oszustwa, możesz zdecydować się na sprowadzenie auta na własną rękę. Pamiętaj jednak, że będzie to od Ciebie dużej ilości czasu oraz cierpliwości.

Czy warto kupować auta używane z zagranicy? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Podobnie, jak w przypadku samochodów krajowych, wszystko zależy od uczciwości sprzedawcy. Jeśli jednak pojazd pochodzi z pewnego źródła i nic nie wzbudza Twoich podejrzeń, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Samochody sprowadzone

z innych krajów często są w bardzo dobrym stanie technicznym. Zwłaszcza nasi zachodni sąsiedzi słyną z dbałości o swoje pojazdy. Co więcej, drogi w Niemczech oraz innych krajach UE są z reguły w o wiele lepszym stanie, niż te, z którymi mamy styczność w Polsce. Co za tym idzie, auta sprowadzane często są mniej wyeksploatowane niż krajowe.

--- Artykuł sponsorowany ---