Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 08:27

Dla kogo jest pozycjonowanie stron internetowych?

Sama strona lub sklep internetowy nie wystarczą, by skutecznie rywalizować o klienta w sieci. W dobie rosnącej konkurencji dopiero odpowiednio zaprojektowane działania promocyjne w wyszukiwarkach umożliwiają firmom skuteczne dotarcie do użytkowników. Jedną z najważniejszych form reklamy online jest pozycjonowanie stron www. Kto powinien skorzystać z tej opcji i jakie realne korzyści daje przedsiębiorstwom optymalizacja serwisów pod kątem wyszukiwarek?
  • 30.03.2021 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dla kogo jest pozycjonowanie stron internetowych?

Czym jest pozycjonowanie stron www

Poprzez pozycjonowanie lub SEO (ang. Search Engine Optimization) rozumiany jest zespół komplementarnych względem siebie działań, prowadzących do zdobycia przez stronę internetową jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. To właśnie dzięki SEO, po wpisaniu określonych słów kluczowych przez użytkownika, w wyszukiwarce pojawia się ranking stron najlepiej dopasowanych do konkretnego zapytania. SEO obejmuje szereg obszarów, począwszy od wyszukiwania słów kluczowych poprzez audyt i optymalizację techniczną witryny, wewnętrzne oraz zewnętrzne linkowanie, aż po budowę unikalnego contentu, doradztwo i wiele dodatkowych czynności.

Korzyści, które daje pozycjonowanie strony w Google

Na polskim rynku (podobnie jak w USA i większości krajów świata) dominującą wyszukiwarką jest Google – korzysta z niej ponad 95% internautów w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że to właśnie do wytycznych twórców tej wyszukiwarki dopasowuje się działania SEO. A trzeba dodać, że korzyści z pozycjonowania stron internetowych są wymierne. Te najważniejsze to m.in.:

- wzrost liczby użytkowników odwiedzających serwis internetowy dzięki lepszej widoczności w wynikach wyszukiwania,

- możliwość pozyskiwania nowych klientów i pomnażania dochodów ze sprzedaży,

- zwiększenie zaufania do marki z uwagi na wysoką pozycję w Google,

- dotarcie do grup docelowych zainteresowanych ofertą firmy,

- możliwość wyboru odpowiedniej strategii SEO (pozycjonowanie lokalne, na tzw. długi ogon, ogólnopolskie, zagraniczne),

- szansa, by wyprzedzić konkurencję,

- budowa pozytywnego, eksperckiego wizerunku przedsiębiorstwa.

Kto może promować się dzięki SEO?

Oczywiście, wyżej wymienione zalety pozycjonowania stron www to zaledwie te najważniejsze, których nie sposób pominąć. Jednak działania SEO zapewniają znacznie więcej korzyści, a jedną z nich jest to, że pozycjonowanie w Google jest dla każdego. Z promocji w wyszukiwarce mogą i powinny korzystać zarówno niewielkie, lokalne firmy, jak i największe międzynarodowe przedsiębiorstwa. Optymalizacja serwisu pozwoli pozyskać nowych klientów zarówno do dużego sklepu online, jak i dla firmy świadczącej drobne usługi na terenie miasta, dzielnicy lub osiedla.

Co ważne, nie trzeba prowadzić swojej działalności w sieci, by pozyskiwać klientów „z internetu”. Z zalet pozycjonowania ochoczo korzystają również te firmy, które działają w 100% stacjonarnie, jednak ich potencjalni klienci codziennie używają Google na swoich komputerach, tabletach czy smartfonach.

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem na drodze do skutecznego pozycjonowania strony www powinno być nawiązanie współpracy z renomowaną agencją SEO. Gdy konkurencja na rynku jest zdecydowana, warto zaufać profesjonalistom, którzy nie tylko zaprojektują i wykonają niezbędne działania, ale również kompleksowo przebadają witrynę i zapewnią niezbędne wsparcie. Jeśli chodzi o skuteczne pozycjonowanie stron internetowych Artefakt jest przykładem solidnej, godnej zaufania agencji. Indywidualne podejście do każdego klienta, dedykowana strategia SEO oraz szeroka gama usług dodatkowych to tylko niektóre powody, dla których warto zlecić pozycjonowanie firmowej domeny specjalistom.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Materiał zewnętrzny


KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana