Hrubieszowscy policjanci w czasie epidemii FILM)

  • 07.04.2020, 08:15
  • Źródło: KPP Hrubieszów
Hrubieszów w czasie epidemii - materiał policji
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak pracuje hrubieszowska policja w czasie epidemii koronawirusa? Poniżej relacja KPP Hrubieszów.

W trakcie służby funkcjonariusze sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu, a także to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. Dokonują również sprawdzeń i kontroli osób objętych kwarantanną. Mundurowi sprawdzają również czy sklepy i punkty usługowe funkcjonujące w obecnym okresie, przestrzegają przepisów dotyczących ilości wpuszczanych do środka klientów. Kontroli podlega także respektowanie przez kupujących „godzin dla seniora”. Oprócz zwiększonej liczby patroli do działań używane są drony.

Pomimo stałych apeli i medialnego nagłośnienia wprowadzonych przepisów ograniczających swobodne poruszanie w okresie ogłoszonego stanu epidemii, policyjne patrole na terenie powiatu hrubieszowskiego w miniony weekend ujawniły 12 przypadków naruszenia dyscypliny, w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Na wszystkie osoby, które naruszyły prawo ograniczające swobodne poruszanie zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.  Policjanci przypominają, że wprowadzone ograniczenia maja na celu dobro nas wszystkich. Za złamanie obowiązujących przepisów grozi wysoka grzywna. Ponadto o każdym naruszeniu obowiązujących przepisów informowana jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która w ramach swoich uprawnień może nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

 W dalszym ciągu będziemy przypominać o zasadach jakimi w trosce o zdrowie własne i bliskich powinniśmy się wszyscy kierować. W tym celu funkcjonariusze nadal podawać będą przez urządzenia głośnomówiące komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz jedynie w wyjątkowych, określonych przepisami sytuacjach.

Ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich, to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla nas wszystkich momencie ważne jest by stosować się do poleceń funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu ochronę zdrowia i życia jak też bezpieczeństwa nas wszystkich. Zostań w domu – chroń swoje życie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Źródło: KPP Hrubieszów

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe