Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tyszowcach i Łaszczowie (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 02.03.2020, 07:00
  • Daria Wróblewska
Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tyszowcach i Łaszczowie (ZDJĘCIA, FILMY) Fot. Daria Wróblewska
Około 250 osób wzięło udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tyszowcach i Łaszczowie, zorganizowanym, podobnie jak w innych polskich miejscowościach w niedzielę 1 marca 2020 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W Tyszowcach druhna Ewelina Sawczuk odczytała list od Prezydenta Andrzeja Dudy, po czym zostały złożone kwiaty pod pomnikiem na Placu Konfederacji Tyszowieckej.

Organizatorzy tyszowieckiego biegu na czele z trenerem Pogoni Danielem Chwastkiem oraz Kingą Dyniec, wiceprezesem podążyli Tropem Wilczym do Łaszczowa, gdzie zebrało się wielu biegaczy. Były wśród nich osoby starsze i młodsze, także dzieci, często całe rodziny.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bieg Tropem Wilczym w Łaszczowie rozpoczął się od przemówienia burmistrz Aleksandry Pietrasz. Orkiestra Dęta Stowarzyszenia "Feniks" pod batutą kapelmistrza Romana Stąsiaka zagrała hymn Polski . A cały bieg u boku Daniela Chwastka poprowadził Leszek Trześniowski, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury. Kinga Dyniec rozgrzała wszystkich przed biegiem.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Choć pogoda nie była już tak piękna jak w Tyszowcach, to pogody ducha i uśmiechu na twarzy nie zabrakło wśród uczestników i widowni. Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie kibicowała i motywowała swoich uczniów.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Daria Wróblewska

Zdjęcia (74)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 03.03.2020, 08:14
Poprawnie żołnierzy przeklętych!
Int
Int 02.03.2020, 23:01
Większość z uczestników to gospodarze, wiec łatwo sobie im wyobrazić jaki byłby ich stosunek dla „żyjących prawem wilka” leśnych oddziałów gdyby im dokonali tzw. Rekwizycji na gospodarstwie, a nie było tak jak teraz przedstawia to propaganda ze napadali tylko na komunistów. Zreszta jeśli żyją dziadkowie to mogą ich zapytać jak to było naprawdę. Po drugie żołnierzami to byli do maja 45 roku (zgodnie z rozkazami dowództwa AK) później już tylko stracencami porzuconymi przez wszystkich.
Lala
Lala 02.03.2020, 10:14
Szkoda ze w Tyszowcach władze się nie zainteresowały uroczystością.
Fffff
Fffff 02.03.2020, 09:33
Jest jakieś zdjęcie bez żyranta ?

Pozostałe