Koło w Szopinku kręci się już 15 lat!

  • 20.11.2019, 06:03
  • Agnieszka Piela
Koło w Szopinku kręci się już 15 lat! Fot. Agnieszka Piela
Było radośnie, głośno i wyjątkowo. 16 listopada w świetlicy wiejskiej w Szopinku miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich hucznie świętowało 15-lecie swojego istnienia. Wydarzenie zorganizowano w ramach Szopinieckich Spotkań Pokoleń.

Były życzenia, prezenty i niespodzianki. Rys historyczny koła okraszony fotoprezentacją przedstawiła przewodnicząca koła Marzena Proć.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Początki KGW Szopinek sięgają lat 60 XX w. Wtedy to grupa mieszkanek sołectwa zrzeszyła się przy kółku rolniczym. Po wielu latach przerwy, przy okazji organizacji gminnych dożynek w Szopinku w 2002 r. zrodził się pomysł założenia koła gospodyń. 

Oficjalnie KGW powstało w lutym 2004 r. Pierwszą przewodniczącą została Wiesława Ziarkiewicz, a jej zastępczynią Małgorzata Proć. W 2015 r. zmienił się zarząd. Na przewodniczącą wybrano Wiesławę Siekierdę, na zastępczynię Sylwię Kitę. Od grudnia 2018 r. przewodniczącą jest Marzena Proć.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W uroczystości uczestniczyły delegacje kół z gminy Zamość. Były władze samorządowe i mediów, w tym nasza redakcja.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Zdjęcia (60)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe