Marzanna została w Zamościu utopiona "na legalu". Uroczystość wypadła świetnie! (ZDJĘCIA)

  • 24.03.2019, 14:44 (aktualizacja 26.03.2019, 06:57)
  • Bogdan Nowak
Marzanna została w Zamościu utopiona "na legalu". Uroczystość wypadła świetnie! (ZDJĘCIA) Fot. Bogdan Nowak
To już pewne! Zima od nas odejdzie na dobre, a jej miejsce zajmie wiosna. Mieszkańcom Zamojszczyzny załatwili to motocykliści z Zamojskiej Grupy Motocyklowej oraz liczne grono sympatyków ich niezwykłej pasji. Uroczyście i widowiskowo utopili w rzece Łabuńce marzannę!

Symboliczne pożegnanie zimy odbyło się w niedzielę (24 marca) w ramach imprezy "Moto Marzanna". Dziarskich uczestników oraz ich piękne maszyny można było oglądać na zamojskim Rynku Wielkim, a potem z hukiem przejechali w korowodzie ulicami miasta. Dotarli na most przy ulicy Sadowej. Tam marzanna została podpalona i wrzucona do rzeki. W imprezie uczestniczyło kilkuset motocyklistów. Ceremonii przyglądał się także tłum mieszkańców miasta. - Myślałem, że już nie można topić marzanny, że to jest zabronione przepisami - podsłuchaliśmy w jednej z rozmów. - Nie, policja stoi. Zobacz, przy moście! To jest na legalu - odparł inny mężczyzna. A po chwili stwierdził: - Zobacz, ilu tych motocyklistów w Zamościu jest. Mnóstwo! Widziałem też rejestracje z Tomaszowa i Hrubieszowa. Naprawdę niezła wyszła im impreza!

Jak stwierdziliśmy, tegoroczna marzanna została wykonana z materiałów "biodegradowalnych". Do morza kukła popłynęła w kilku kawałkach. I niech tam już zostanie. 

Więcej na temat zwyczaju topienia marzanny w najbliższym, papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bogdan Nowak

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
qwert
qwert 24.03.2019, 19:34
utrudnianie przejazdów !!!!!!!!!!!
Cyklista
Cyklista 24.03.2019, 16:00
Super impreza

Pozostałe