Zamość: Ferie z historią w Arsenale (ZDJĘCIA)

  • 13.02.2018, 13:02
  • ak
Zamość: Ferie z historią w Arsenale (ZDJĘCIA) Fot. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu
Przez cale ferie zimowe Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu organizowało zajęcia dla wypoczywających w mieście dzieciaków. Na każdy dzień przygotowano warsztaty o innej tematyce, ale wszystkie miały obudzić w uczestnikach ciekawość ich świata oraz budzić do twórczego myślenia oraz działania.

Podczas ferii dzieci zwiedzały wystawy, miały też okazję spotkać się z Arkadiuszem Jakubowskim, pasjonatem lotnictwa i kolekcjonerem pamiątek po Technicznej Szkole Wojsk Lotniczych w Zamościu. Podczas kolejnych zajęć, mali goście Arsenału wykonywali czołg – zabawkę. Poznawali również przykłady szkół i systemów budowy umocnień od czasów prehistorycznych, poprzez systemy średniowieczne, francuskie obiekty napoleońskie, linie budowane w 1944 roku a także budowle powojenne.

Jedno ze spotkań poświęcone zostało czworonożnym żołnierzom. Dzieci poznały również bliżej postać króla Zygmunta III Wazy. Na otwarciu wystawy „Świat Zmysłów” nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli mogli przez zabawę zbadać swój zmysł węchu, słuchu czy dotyku.

W zajęciach prowadzonych od 30 stycznia do 9 lutego uczestniczyło 273 dzieci. Dla tych, które brały udział we wszystkich zajęciach zostały przygotowane dyplomy oraz drobne upominki.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe