Nasi księża idą jak burza przez mistrzostwa Europy!

  • 7.02.2018, 15:16 (aktualizacja 07.02.2018 17:52)
  • tomt
Nasi księża idą jak burza przez mistrzostwa Europy! Fot. Archiwum reprezentacji
Reprezentacja Polski Księży w halowej piłce nożnej w świetnym stylu awansowała do półfinału Mistrzostw Europy we włoskiej Brescii. W kadrze znaczące role odgrywają kapłani z diecezji zamojsko-lubaczowskiej: Paweł Derylak, Krzysztof Sosnowski, Maciej Lewandowski, Tomasz Winogrodzki.

W meczach grupowych nasi duchowni odnieśli komplet zwycięstw, nie tracąc bramki: Wyniki: Polska - Białoruś 6:0 (Bramki: Marcin Olszewski, Paweł Derylak, Tomasz Winogrodzki 2, Maciej Lewandowski 2). Polska - Czechy 9:0 (Edward Giemza 2, Krzysztof Sosnowski 2, Marcin Olszewski, Tomasz Winogrodzki, Mateusz Jędrocha, Paweł Derylak, ojciec Ezechiel), Polska – Austria 2:0 (Edward Giemza i Tomasz Winogrodzki).

W ćwierćfinale Reprezentacja Polski Księży pokonała zaś Chorwację 3:1 (Edward Giemza, Tomasz Winogrodzki i Maciej Lewandowski). W czwartek w półfinale nasi duchowni zmierzą się z Węgrami. W drugiej parze Portugalia zagra ze Słowacją.

- Wbrew wynikom wcale nie jest łatwo. Wszyscy uważają nas za faworytów, a to oznacza, że każda z drużyn podchodzi do meczów z nami maksymalnie zmobilizowana. Bardzo chcielibyśmy wrócić na podium. W ubiegłym roku pokonali nas przeciwnicy do spółki z... grypą. Na razie jest dobrze i mam cichą nadzieję, że tak będzie do końca - powiedział nam ks. Tomasz Winogrodzki.

tomt
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Archanioł
Archanioł 8.02.2018, 19:50
Zgadzam się całkowicie z moim przedmówcą. Totalnie zamknięta grupa wzajemnej adoracji ludzi którzy nie chcą nikogo więcej dopuścić. Chore układy i ambicja z podwórka... Wygrali pięknie. Ale czas na zmiany są dużo lepsi, młodsi bardziej reprezentatywni ale bez szans na wejście do kadry.
Pytanie
Pytanie 8.02.2018, 19:41
Jest zloto ale to od lat jest ta sama koalicja kielecko-zamojsko lubaczowska. Zadnej normalnosci. Zadnych nowych ludzi tylko towarzystwo wzajemnej adoracji. Czemu mistrzowie diecezji nie jada na mistrzostwa tylko uklady?
Archanioł
Archanioł 8.02.2018, 17:14
Kibicuje Polskiej drużynie z całego serca, ale spójrzmy na zdjęcie, starsi panowie z nadwagą, bez kondycji. No może nie wszyscy, na pewno nie. Gdzie młodzi kapłani którzy fenomenalnie graja w piłkę nawet w klubach piłkarskich niższych lig, anie ma mowy żeby przebili się do reprezentacji. Kiedyś dominowaliśmy w tych zawodach z roku na rok bywa różnie.
Olimp
Olimp 8.02.2018, 17:11
Znam troszeczkę te klimaty, powiem tak; gdyby była naturalna selekcja i mogli by jechać grać w piłkę kapłani którzy naprawdę to potrafią to nikomu nie dalibyśmy żadnych szans. W ubiegłym roku Polacy przegrali przez kapitana który chciał się popisać przed rodziną !!!! Od lat ta sama klika, nie dopuszczają nikogo !!!
do nizej
do nizej 8.02.2018, 14:55
Nie ma druzyn np. Hiszpanii, Niemiec, Francji, Anglii, Danii. To sa mistrzostwa Europy?
Do Aro
Do Aro 8.02.2018, 14:52
Ksiądz to nie taki sam człowiek. Nie musi też udowadniać, że jest człowiekiem bo jest księdzem. Nie ma to nic wspólnego z tekstem, ale zdrowych chłopów poszukajcie sobie w polu.
Aro
Aro 8.02.2018, 11:21
Zdziwiony zazdroscisz ze księża tez graja w pilke i osiagaja bardzo dobre wyniki? Ksiadz to taki sam czlowiek jak i ty !!!
do normalnej
do normalnej 8.02.2018, 10:22
Nasz kraj rozslawia normalna? W jaki sposob? Chyba masz w oczach tylko zdrowych chlopow. A z mlodoscia nie przesadzaj sponsorko.
Normalna
Normalna 8.02.2018, 10:10
Dlaczego po co. To są młode, zdrowe chłopy jak widać wysportowane. Chcą grać - niech grają. Pójdzie im to na zdrowie, rozsławia nasz kraj a kto za to płaci? Za gorsze rzeczy płacę.
Zdziwiony
Zdziwiony 8.02.2018, 01:44
Ile czasu zajmuja treningi, przygotowania, podroze i kto za to placi? I najwazniejsze po co to robic? Nie ma wazniejszych rzeczy tylko swoje hobby?
red.
red. 7.02.2018, 17:09
Poprawione. Errare humanum est. Tym razem z wrażenia.
Małgorzata
Małgorzata 7.02.2018, 16:45
Ze Szwecją? Chyba Słowacją!

Pozostałe