Ferie w siodle

  • 23.01.2018, 06:29
  • wd
Ferie w siodle
Już od pierwszego dnia ferii na całe dwa tygodnie Stadnina Koni w Białce przygotowała atrakcyjną ofertę dla dzieci i młodzieży z regionu. Drodzy rodzice, skorzystajcie z okazji! Dajcie dzieciom możliwość poznania nowej dyscypliny sportowej i spotkania ze wspaniałymi zwierzętami.

Nastał długo wyczekiwany czas ferii zimowych. Warto go maksymalnie wykorzystać.  Stadnina Koni w Białce przygotowała na ten czas wyjątkową ofertę dla dzieci i młodzieży. Nie ważne czy  swoją przygodę z końmi dopiero rozpoczną, czy też mają już pewne umiejętności, które jedynie zechcą zwiększyć pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i trenerskiej. Każdy może liczyć na profesjonalne podejście. Ze względu na zimową aurę i niskie temperatury zajęcia będą odbywać się w zmodernizowanej krytej ujeżdżalni, w której to w ubiegłym roku stare podłoże zostało zamienione nowoczesnym podłożem kompozytowym. 

– Nasze działania mają na celu propagowanie jeździectwa, a także wyłowienie talentów jeździeckich, które w najbliższy czasie mogłyby rozpocząć starty w zawodach na poziomie regionalnym i ogólnopolskim. Stadnina Koni w Białce wraz z Ludowym Klubem Sportowym działającym na jej terenie, pragnie kontynuować rywalizację na arenie ogólnopolskiej, nawiązując w ten sposób do osiągnięć zawodników z Białki zarówno tych historycznych, jak i tych z ostatnich lat działalności Białki – mówi Lucjan Cichosz, kierownik Stadniny Koni w Białce. I dodaje:

– Stadnina Koni zawsze była związana ze sportem i bardzo zależy mi na tym, aby kontynuować tę piękną tradycję. Bardzo liczę na to, iż już w niedługim czasie młodzi zawodnicy reprezentujący Białkę osiągną duże wyniki na arenie sportowej. W chwili obecnej ukierunkowani jesteśmy na najbardziej widowiskową konkurencję, jaką są skoki przez przeszkody, zawsze związane z Białką rajdy długodystansowe oraz WKKW, w której to konkurencji odnosiliśmy spore sukcesy.

Jazda konna to nie tylko przyjemny i widowiskowy sport. Warto pamiętać, że kontakt z końmi ma niezwykłe terapeutyczne aspekty. Dzieciom taka aktywność na ferie zimowe na pewno się spodoba i wpłynie na nie pozytywnie.

Szczegółowe informacje dotyczące nauki jazdy konnej można znaleźć na stronach internetowych Stadniny Koni oraz bezpośrednio w Biurze Stadniny.

Artykuł sponsorowany

wd
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe