Handel bez paragonu na giełdzie w Mokrem. Służba celna wystawiła mandaty

  • 12.01.2018, 09:03 (aktualizacja 12.01.2018 07:02)
  • ak
Handel bez paragonu na giełdzie w Mokrem. Służba celna wystawiła mandaty Fot. pixabay.com
Ponad 500 podmiotów gospodarczych na całej Lubelszczyźnie skontrolowali funkcjonariusze celni. Sprawdzali, czy ich właściciele korzystają z kas fiskalnych i wystawiają paragony. Posypały się mandaty.

Kontrole trwały od połowy października do połowy grudnia. Sprawdzano rzetelność ewidencjonowania sprzedaży towarów i usług przez podmioty z branży motoryzacyjnej.

"Działania te były szczególnie zintensyfikowane na parkingach przed marketami, gdzie prowadzone były sezonowe punkty wymiany opon, w zakładach wulkanizacyjnych, warsztatach samochodowych, sklepach z częściami zamiennymi oraz na giełdach samochodowych w Elizówce k/Lublina i Mokrem k/Zamościa" - czytamy w komunikacie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Wynik tych ponad 500 kontroli to ukaranie nierzetelnych podatników, którzy nie ewidencjonują całości obrotu za pomocą kas fiskalnych, 90 mandatami na łączną kwotę 35.550 zł.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mxx
Mxx 2 dni temu, 09:49
A ja zapytam gdzie są kontrole tych wszystkich brudasów z giełdy nigdy nie widziałem żeby ktoś dostał od nich jakiś paragon chandlujacych częściami Polaków na giełdzie jest 5-10 ***tych jest 200 i nikt ich nie kontroluje jestem szarym obywatelem ale śmieszy mnie wynik kontroli skupiajacy sie na drobnych chandlarzach chcecie pokazać wynik weźcie sie za nich bo na razie jesteście śmieszni z waszymi kontrolami

Pozostałe