,,Vivat Academia!''. Inauguracja roku akademickiego na PWSZ w Zamościu (FOTOGALERIA)

  • 12.10.2017, 14:24 (aktualizacja 13.10.2017 09:56)
  • bw
,,Vivat Academia!''. Inauguracja roku akademickiego na PWSZ w Zamościu (FOTOGALERIA) Kronika Tygodnia
Dzisiaj (czwartek, 12 października) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządu, uczelni zaprzyjaźnionych z PWSZ, a także studenci pierwszego roku. Rok rozpoczęło także 60 studentów nowo otwartego pielęgniarstwa.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrał rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski. Podsumowując ostatni rok działalności uczelni zwrócił uwagę na najważniejsze wydarzenia i inwestycje: przeniesienie laboratoriów na ul. Szczebrzeską i otworzenie rekrutacji na pielęgniarstwo. Rok na zamojskiej uczelni rozpoczęło 812 studentów, w tym 60 żaków nowo otwartego pielęgniarstwa.

Wręczono także laur ,,Zasłużony dla Uczelni''. Otrzymała go wieloletnia wykładowczyni PWSZ i jedna z założycielek uczelni, dr Irena Kurzępa, pierwsza prorektor wyższej szkoły w Zamościu. Wykład inauguracyjny poprowadziła Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. 

Z okazji inauguracji roku akademickiego list gratulacyjny przysłał m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, a także Przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych prof. Witold Stankowski.

Na zakończenie uroczystości zabrzmiało tradycyjne ,,Gaudeamus''.

Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z wydarzenia. 

bw

Zdjęcia (20)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe