Handlowali ukraińską wódką i papierosami. W grupie był 39-latek z gm. Uchanie

  • 12.10.2017, 11:24 (aktualizacja 12.10.2017 11:26)
  • ak
Handlowali ukraińską wódką i papierosami. W grupie był 39-latek z gm. Uchanie KWP Lublin
39-letni mieszkaniec gminy Uchanie jest jedną z sześciu osób, które kryminalni z Lublina zatrzymali za udział w zorganizowanej grupie przestępczej specjalizującej się w handlu bezakcyzowym towarem, głównie alkoholem i papierosami z przemytu. Z szacunków śledczych wynika, że szajka naraziła skarb państwa na straty przekraczające milion złotych.

Grupą kierował 31-letni mieszkaniec Lubartowa, ale miał wspólników. Poza nim zatrzymano jeszcze czterech mężczyzn, w tym 39-latka z gminy Uchanie i kobietę. Cała akcja została przeprowadzona w środę w powiatach lubartowskim, hrubieszowskim i lubelskim.

Policjanci kryminalni z lubelskiej KWP ustalili, że grupa zajmowała się przestępczością skarbową oraz paserstwem celnym.  Bezakcyzowy towar był sprowadzany do Polski z pominięciem odprawy celnej i granicznej.  Później mieszkańcy naszego regionu sprzedawali m.in papierosy i alkohol na targowiskach. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na kwotę 1 miliona 300 tys. zł.

– Podczas wczorajszych przeszukań zabezpieczyliśmy  blisko 2 tys. paczek papierosów, prawie 150 butelek alkoholu, ponad 30 pudełek z perfumami, broń gazową wraz z 96 szt. amunicją, radiostację i urządzenie do wykrywania GPS. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyliśmy trzy samochody oraz gotówkę o łącznej wartości niemalże 90 tys. zł – informuje Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka KWP w Lublinie.

Dodaje, że zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Policja będzie wnioskować o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe