Nowe Graffiti w Zamościu. Grechucie malowane...

  • 12.10.2017, 13:00
  • mk
Nowe Graffiti w Zamościu. Grechucie malowane... mk
Kilka tygodni temu zamojscy grafficiarze namalowali mural poświęcony Bolesławowi Leśmianowi. Kolejny przygotowali w hołdzie dla Marka Grechuty.

Grafitti zostało namalowane na ścianie jednego z garaży przy ul. Kamiennej. Przedstawia wizerunek artysty, fragment starówkowych podcieni z klimatyczną latarenką oraz cytat z popularnej piosenki Grechuty pt. "Dni, których jeszcze nie znamy". 

 – Nie jest to jakieś oficjalne przedsięwzięcie, jak w przypadku Roku Bolesława Leśmiana. To nasz artystyczny "nielegal". Jesteśmy writerami, robimy graffiti, wolno nam. Oczywiście, jeśli mamy możliwość, jest okazja i nie ma przeciwwskazań. Nie było też tylu problemów z pozwoleniami na malowanie czy burzliwych dyskusji wokół naszej pracy, jak w przypadku muralu Leśmiana. Z pomysłem namalowania Grechuty nosiłem się już od dawna. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem jego twórczość, byłem pod wrażeniem tekstów i jego stylu śpiewania. A że jeszcze wywodził się od nas, z Zamościa... Wiedziałem, że kiedyś go namaluję. Stało się! – śmieje się jeden z grafficiarzy grupy Stforky.

Stforky planują kolejne graffiti. Chcą je malować na ogrodzeniu zoo, od strony rzeki Łabuńki. – Rozmawiamy. Czekamy na pozwolenia od dyrekcji. Chcielibyśmy żeby tamte strony, estetycznie smutne i mało uczęszczane, były bardziej kolorowe. Tematyką planowanego długiego muralu przy zoo będą oczywiście zwierzątka i roślinki jak na zoo przystało, być może pojawi się też klasyczne graffiti złożone z jakichś liter – zdradzają Stforky. 

CZYTAJ TAKŻE: MURAL Z LEŚMIANEM NA BLOKU PRZY PEOWIAKÓW

mk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe