środa, 24 kwietnia 2024 21:39

Udane starty młodych sportowców

Z jak najlepszej strony zaprezentowali się pochodzący z Tyszowiec zawodnicy zamojskiego Agrosu podczas ostatnich zawodów. Drużynowo zdobyli mistrzowski tytuł na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Krotoszynie. Z kolei Adam Gardzioła wygrał silnie obsadzony turniej zapaśniczy w Radomiu.

Autor: Daniel Chwastek/MKS Pogoń Tyszowce

Podczas zawodów w Krotoszynie sumocy kilkakrotnie stawali na podium. Złoto w kategorii wagowej 35 kilogramów wywalczył Mateusz Kułaj, srebrny w kategorii do 60 kilogramów dołożył Szymon Wlaź. Brązowe krążki wywalczyli natomiast Jakub Flak w kat. 40 kg, Adrian Rudnik w kat. 45 kg, Jagoda Gniwek w kat. +60 kg i Michał Stawarski w kat. +70 kg.

Gdy sumocy rywalizowali w Krotoszynie, zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Polski, Adam Gardzioła walczył w Radomiu w Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów w Zapasach Klasycznych. W imprezie wzięło udział prawie 200 zawodników z Polski, Ukrainy, Litwy i Armenii.

Adam Gardzioła, walcząc w kategorii do 85 kilogramów, nie dał rywalom żadnych szans, a w ostatniej walce wygrał z doświadczonym Litwinem Ignasem Bukauskasem.