Jest praca w policji. Trwa nabór do służby

  • 12.10.2017, 06:30
  • ak
Jest praca w policji. Trwa nabór do służby policja.pl
To trudna i odpowiedzialna, ale też fascynująca i ciekawa praca - zapewnia Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie i zachęca do wstąpienia w szeregi tej służby. Trwa nabór. Miejsca przygotowano dla ok. 200 osób.

W zeszłym roku w lubelskim garnizonie policji pracę rozpoczęło 230 nowych funkcjonariuszy. Na ten rok zaplanowano przyjęcie ok. 200 kolejnych. Trzy pierwsze terminy przyjmowania chętnych już minęły, ale nadal można się zgłaszać. Kolejne przyjęcia zaplanowano na listopad i grudzień.

Jak dotąd, większość osób ubiegających się o pracę w naszej formacji posiada wyższe wykształcenie. Najczęściej są to absolwenci administracji, bezpieczeństwa wewnętrznego, ekonomii i wychowania fizycznego. Ponad 40 procent kandydatów ma od 26 do 30 lat.

 

 

 

Lubelska KWP przypomina, że policjantem może zostać: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, posiadający, co najmniej średnie wykształcenie, nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Ubiegając się o przyjęcie do służby należy złożyć nw. dokumenty:

-podanie o przyjęcie do służby w Policji,

-wypełniony kwestionariusz osobowy - część A i B,

-dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu),

-świadectwa pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu),

-książeczka wojskowa do wglądu, jeżeli kandydat objęty jest ewidencją wojskową (wpis w książeczce wojskowej - przeniesiony do rezerwy).

Formularz kwestionariusza osobowego można pobrać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz w każdej komendzie miejskiej/ powiatowej policji województwa lubelskiego. Więcej informacji na stronie internetowej www.lubelska.policja.gov.pl.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe