Robale atakują w Zamościu!

  • 10.10.2017, 06:00
  • Michał Karchut
Robale atakują w Zamościu!
Czarne, oślizgłe, budzą obrzydzenie. Z pozoru niegroźne, przenoszą jednak bakterie, które mogą powodować choroby. Paskudne robaki pojawiły się na kilku osiedlach w Zamościu. Czy uda się je wytępić?

Mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Sikorskiego (budynek na tzw. mniejszym osiedlu Brzozowa) opowiedział nam o nierównej walce, jaką prowadzi administracja bloku z robactwem.

 – Ściana bloku była dosłownie czarna od pełzających po niej robaków. Zgłosiliśmy to do spółdzielni. Pracownik gospodarczy spryskał środkiem owadobójczym klatkę schodową i ściany zewnętrzne, próbował też oprysku w termoizolacji budynku, skąd wypełzają. Pierwsza fala robactwa została unieszkodliwiona, ale one wracają. Ostatnio, żeby je wybić zdjęto nawet płytki chodnikowe przy ścianach bloku, bo tam też się gnieżdżą i zastosowano oprysk. Czy je wytępimy? Może się uda – mówi pan Romuald z ulicy Brzozowej.

 

Nie tylko na Brzozowej

 – Kiedy zdjęliśmy opaski odwodnieniowe wokół bloku i zaczęliśmy wymianę płytek chodnikowych robaki wypełzły na zewnątrz. Były też na chodniku wzdłuż ul. Sikorskiego, więc to problem całej ulicy, nie tylko bloku naszej spółdzielni. Nie wiem, czy to wszystko to nie efekt dawnego wysypiska śmieci w miejscu, gdzie teraz stoi osiedle Energetyk, być może to taka bomba z opóźnionym zapłonem – próbuje dociekać w rozmowie z nami Marek Grzelaczyk, prezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej Pracowników Służby Zdrowia. 

Więcej o problemie w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Michał Karchut
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AG
AG 1.12.2017, 14:12
Od kilku lat (!) są zmorą osiedla Orzeszkowej. Trudno było wyprowadzic psa na spacer wieczorem bo przynosil na łapach robactwo do domu. W tym roku jakby ich troche mniej. Jednak walka z nimi to jak walka z wiatrakami. Swego czasu probowalismy nawet kwasem bo balismy sie ze zaczna wchodzic do mieszkania na parterze - juz spacerowały po zewnetrznych parapetach. Obrzydlistwo.
ann
ann 11.10.2017, 15:51
http://www.trojszyk.com/krocionogi-ich-zycie-szkodliwosc-i-zwalczanie/
kirk
kirk 11.10.2017, 10:35
ulica Lipska przy granicy miasta- mieszkańcy też z nimi walczą , sygnalizują o tym odpowiednim instytucjom, które są zdziwione że coś takiego jest a ponoć Lublin miał taki sam problem, warto już teraz podjąć odpowiednie działania żeby to świństwo nie rozlazło się dalej
Ja
Ja 10.10.2017, 10:03
Marek Grzelaczyk jest zatrzymany przez ABW przez korupcję i nie podziała, wstyd panie wstyd!!!!!!! Lepiej nie pokazuj się w Zamościu.
Entomolog
Entomolog 10.10.2017, 09:51
Nie przenoszą bakterii bardziej niż mieszkańcy. Te na zdjęciu tak się składa, że pełnią funkcję podobną do pająków. Mordują inne robactwo. Tylko idiota będzie je mordował za to.
John
John 10.10.2017, 06:55
Małe Ciche osiedle tez są...

Pozostałe