Zamość: Myśląc Ojczyzna - zagrali na ulicach miasta (ZDJĘCIA)

  • 13.09.2017, 08:03
  • ak
Zamość: Myśląc Ojczyzna - zagrali na ulicach miasta (ZDJĘCIA) Organizatorzy
Planszą w tej grze były ulice Starego Miasta, graczami uczniowie zamojskich szkół średnich. Rywalizację dla nich, w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego, zorganizowało Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał. Wygrała ekipa z III LO im. C. K. Norwida.

Gra miejska odbyła się pod hasłem "Myśląc Ojczyzna". Uczestnicy mieli za zadanie dotrzeć do pięciu punktów kontrolnych zlokalizowanych na zamojskiej starówce. W każdym czekali na nich rekonstruktorzy z GRH „Grenadiere” pod kierownictwem Piotra Krukowskiego.

W role Heleny i Bolesława Boguckich wcieli się: Dominika Lipska i Tomasz Banach z Stowarzyszenia Turystyka z Pasją, a w Muzeum Zamojskim młodych graczy witał dr Jacek Feduszka.

Trasa gry przebiegała przez miejsca związane z wizytą Józefa Piłsudskiego w Zamościu: Akademię Zamojską, Rynek Wielki, ulicę Staszica 4, „Dom Centralny”  i przedpole Bastionu II.

Najwięcej punktów udało się zgromadzić drużynie z III Liceum Ogólnokształcące nr III im. C.K. Norwida, kolejne miejsce zajęła ekipa z I LO im. Jana Zamoyskiego, a trzecia lokata przypadła reprezentantom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe