Biłgoraj: Co słychać na drogach?

Biłgoraj: Co słychać na drogach?
W Biłgoraju zakończono przebudowę ul. Dąbrowskiego, na ul. Jaśminowej pojawiła się nowa nawierzchnia bitumiczna. To nie koniec inwestycji drogowych, które będą realizowane na terenie miasta i powiatu biłgorajskiego.

Zakończona w poprzednim miesiącu przebudowa ul. Dąbrowskiego kosztowała prawie 870 tys. zł. W ramach zadania nie tylko przebudowano drogę, ale też wykonano chodniki z kostki brukowej, a także zjazdy indywidualne i zatoki postojowe z tego samego materiału.

Zakończyła się też inwestycja polegająca na położeniu asfaltu na ul. Jaśminowej. Wartość robót przekroczyła 100 tys. zł.

Lada dzień powinna z kolei rozpocząć się przebudowa dwóch dróg powiatowych na terenie miasta. Chodzi o ulice Różnówka Stawy i Batalionów Chłopskich na os. Piaski. Zaplanowano też przebudowę mostu na rzece Próchnica. Inwestycja pochłonie ok. 3 mln zł. Miasto pozyskało na to zadanie dofinansowanie w kwocie 1,75 mln zł z Lasów Państwowych, natomiast powiat biłgorajski ma dołożyć 300 tys. zł. W ramach zadania – poza budową ulic – przewiduje się wykonanie oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę obiektów inżynierskich. – Prace mają się zakończyć do końca lipca przyszłego roku – powiedział nam wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

To nie koniec, bo na ostatniej sesji Rady Miasta podjęta została uchwała w sprawie zabezpieczenia w przyszłorocznym budżecie środków finansowych na przebudowę trzech dróg gminnych w Biłgoraju. Chodzi o ulice: 11-go Listopada, Oskara Kolberga oraz ks. Józefa Chmielewskiego. Wartość kosztorysowa zadania wynosi 4,7 mln zł i taka kwota ma być zabezpieczona w budżecie miasta. Uchwała intencyjna stanowi niezbędny załącznik do wniosku o dofinansowanie zadania składanego w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Samorząd liczy na to, że pozyska z budżetu państwa połowę środków na planowaną inwestycję.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe