Zamość: Kupił niewłaściwy bilet, dostał za to mandat

  • 7.09.2017, 07:00 (aktualizacja 05.09.2017 12:44)
  • mk
Zamość: Kupił niewłaściwy bilet, dostał za to mandat mk
Z naszą redakcją skontaktował się Czytelnik, który uważa, że niesłusznie został ukarany mandatem. – Proszę pamiętać, że naszym zamysłem nie jest karanie ludzi – podkreśla prezes MZK, który ostatecznie obniżył mandat podróżnemu, mimo iż nie do końca był przekonany co do jego argumentów.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca. Carlo Michalski jechał z Zamościa do Sitańca-Kolonii autobusem MZK. Został ukarany przez kontrolerów za to, że miał niewłaściwy bilet.

 – Dawno nie jeździłem autobusem. Po wejściu do niego podszedłem do kierowcy i poprosiłem o bilet. Byłem pewny, że jadę zgodnie z przepisami, nie chciałem nikogo oszukać, uczciwie zapłaciłem za przejazd. Kiedy autobus zatrzymał się w okolicach Sitańca, kontrolerzy podeszli do mnie i poprosili o bilet. Okazało się, że mam niewłaściwy, że powinienem kupić bilet o 60 groszy droższy. Chciałem dopłacić różnicę, kupić nowy, ale na nic to się zdało. Dostałem mandat w wysokości 203 z. – opowiada pan Carlo.

Carlo Michalski napisał w tej sprawie odwołanie do prezesa MZK. Zgłosił się również do naszej redakcji z prośbą, czy moglibyśmy mu jakoś pomóc nagłośnić sprawę. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

mk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prawnik
Prawnik 9.09.2017, 15:04
Po pierwsze noe mandat bo kontroler nie ma uprawnień do nakładania mandatu - to nie funkcjonariusz policji a pracownik mzk. Mówimy jedynie o karze umownej - takiej, która wynika z regulaminu przewozu mzk i tylko taka może zostać nałożona. Dlatego proszę nigdy wiecej nie mylic tego z mandatem!
Mateusz
Mateusz 7.09.2017, 16:58
Michalski Carlo i Dariusz jedni z najbardziej znanych pseudo warsztaciaży w Zamościu chełbią się oszustwami pierwszemu Sąd dożywotnio zabrał możliwość prowadzenia działalności gospodarczej za oszustwa jego syn Carlo robi to samo w porozumieniu z Ojcem wystarczy poczytać komentarze o SERWISIE Michalski Zamość do tego jeden i drugi od zawsze mieszkają w Sitancu więc przepisy znają sami Oszuści wielu ludzi oszukali a teraz Ofiary i pokrzywdzeni jak nic aż łza w oku się kręci.
zmc
zmc 7.09.2017, 14:30
I po co robić aferę nagłówek wyraźnie wskazuje
"Kupił niewłaściwy bilet, dostał za to mandat"
no i niestety ale trzeba ponieść konsekwencję.
Przepisy na stronie przewoźnika wyraźnie o tym mówią, a uchwalone były przez Radę Miasta Zamość.
Walter White
Walter White 7.09.2017, 14:12
Proponuję troszkę poćwiczyć pisanie, dlatego że artykuł mimo swojego tematu brzmi mało profesjonalnie. Jak dla mnie forma na poziomie szkolnym, bo na pewno nie dziennikarskim.

Pozostałe