Zamość pamięta. Uroczystości w rocznicę niemieckiej agresji (ZDJĘCIA)

  • 2.09.2017, 05:05 (aktualizacja 02.09.2017 05:14)
  • bw
Zamość pamięta. Uroczystości w rocznicę niemieckiej agresji (ZDJĘCIA) Bartłomiej Wojnarowski
W piątek, 1 września w Zamościu odbyły się obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Najpierw w Katedrze Zamojskiej odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny, a następnie na Rotundzie odbyła się manifestacja patriotyczna z okolicznościowym wystąpieniem prezydenta miasta, modlitwą i apelem poległych.

Uroczystej eucharystii przewodniczył proboszcz parafii katedralnej, ks. Adam Firosz. Po mszy poczty sztandarowe, orkiestra wojskowa i oddziały reprezentacyjne wojska poprowadziły defiladę do Rotundy. Tam dokonano uroczystej zmiany warty i zaciągnięcia flagi państwowej na maszt.

Następnie przemówienie wygłosił prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, a kapelan wojskowy ks. Bogusław Romankiewicz odmówił okolicznościową modlitwę.

Wieńce złożyli przedstawiciele władz miasta i samorządu, kombatanci, przedstawiciele zamojskich uczelni, działacze społeczni i mieszkańcy miasta.

Uroczystości zakończyło odśpiewanie przez druhów i druhny z ZHP i ZHR pieśni harcerskiej. 

Poniżej fotograficzna relacja z zamojskich obchodów rocznicy niemieckiej agresji na Polskę.

bw

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe