Kosiarki na start! I Zlot Kosiarek Samojezdnych w Zamościu

  • 12.08.2017, 18:31 (aktualizacja 14.08.2017 15:52)
  • BW
Kosiarki na start! I Zlot Kosiarek Samojezdnych w Zamościu Kronika Tygodnia
Dużym sukcesem zakończył się I Zlot Kosiarek Samojezdnych w Zamościu organizowany przez Zamojską Grupę Motocyklową. W sobotnie przedpołudnie zamościanie na czele z prezydentem miasta Andrzejem Wnukiem próbowali swoich sił ścigając się kosiarkami samojezdnymi.

Już przed 11:00 na terenach zielonych za tzw. ,,Końcem Świata'' na Starym Mieście w Zamościu zaczęli zbierać się uczestnicy i obserwatorzy wydarzenia. Okazja była niecodzienna, bo można było obserwować zawody na pojazdach, które zwykle służą do prac. 

Mniejsze i większe, do wysokiej i niskiej trawy, całkiem amatorskie i prawdziwe giganty – dziś w Zamościu można było podziwiać prawdziwy pokaz maszyn. A, że wiele z kosiarek potrafi nie tylko kosić, ale także osiągać całkiem dobre prędkości przekonali się wszyscy goście wydarzenia. 

Impreza organizowana przez Zamojska Grupa motocyklowa, przy współudziale miasta i gminy Zamość okazała się ,,strzałem w 10-tkę''. Poprowadził ją Andrzej Trusek, szef ,,Dobrej Szkoły''. Wsparciem technicznym imprezy była firma Husqvarna, która obok toru wyścigowego prezentowała swoje kosiarki. Zlot wsparła także firma ogrodnicza Agro-las, która współorganizowała I edycję imprezy.
W przerwie przed ogłoszeniami wyników każdy chętny mógł poprowadzić ,,pająka'' – specjalną kosiarkę PGK, która jest przystosowana do jazdy w nierównym i niedostępnym terenie.

Zawodnicy wzięli udział w 4 konkurencjach rozgrywanych dwójkami:  slalomie między słupkami, slalomie z powrotem po prostej, slalomie z testem celności i jeździe z zasłoniętymi oczami z pomocą pilota.

Bezkonkurencyjni okazali się pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Zamościa, na drugim stopniu znalazł się pan Krzysztof Mołdoch, a najniższy stopień podium przypadł Prezydentowi Zamościa Andrzejowi Wnukowi, który zrobił furorę swoją czarną kosiarką marki Husqvarna. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i zestawy paliw. 

Organizatorzy już zapowiedzieli II edycję Zlotu, na którą zapraszają wszystkich chętnych pasjonatów kosiarek i nie tylko.

/Poniżej obszerna relacja zdjęciowa./

 

 

 

BW

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe