Biłgoraj: ogromny granat przeciwpiechotny w zalewie. Ewakuowano teren (ZDJĘCIA)

  • 11.08.2017, 11:15 (aktualizacja 11.08.2017 11:19)
  • BW
Biłgoraj: ogromny granat przeciwpiechotny w zalewie. Ewakuowano teren (ZDJĘCIA) lubelska.policja.gov.pl
Oddział saperów, strażacy, ratownicy wodni, grupa policjantów i... sporo strachu. Konieczna była ewakuacja terenu. W czwartkowe popołudnie po dwugodzinnej akcji udało się wyłowić z zalewu Bojary w Biłgoraju ogromny granat przeciwpiechotny.

Jak się okazało trzech chłopców podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, który przekazali ratownikom. Policjanci ewakuowali i zabezpieczyli teren zalewu. Po około dwóch godzinach granat został zabezpieczony przez patrol saperski z Niska.

W czwartek, 10 sierpnia, około godziny 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu granatu na terenie zalewu miejskiego Bojary w Biłgoraju. Jak się okazało trzech chłopców podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, który przekazali ratownikom. Policjanci ewakuowali i zabezpieczyli teren zalewu. Po około dwóch godzinach granat został zabezpieczony przez patrol saperski z Niska. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Po przybyciu na miejsce policjanci Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to granat przeciwpiechotny z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Natychmiast rozpoczęli ewakuację i zabezpieczyli teren. Utworzona została 400 metrowa strefa ochronna.

W akcji oprócz policjantów udział brali strażacy OSP oraz ratownicy wodni z Biłgoraja. Po około dwóch godzinach na miejsce przybył patrol saperski z Niska, który potwierdził, że jest to uzbrojony granat bojowy o zasięgu rażenia w promieniu nawet do 200 metrów. Saperzy zabezpieczył niewybuch.

Policja przypomina o w wypadku znalezienia niewybuchu pod żadnym pozorem nie wolno go dotykać, ani próbować przenosić i niezwłocznie powiadomić policję lub służby ratunkowe - 112.  

 

BW

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kkk
kkk 11.08.2017, 14:35
Ogromny ? Błuachchcha Raczej odłamkowy .

Pozostałe