Obsza: wakacje z historią

  • 11.08.2017, 13:12
  • BW
Obsza: wakacje z historią Biblioteka Publiczna w Obszy
Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie było celem tegorocznej wakacyjnej wycieczki Koła Przyjaciół Biblioteki w Obszy.

Odbywające się od czterech lat eskapady są formą podziękowania dla  uczniów za zaangażowanie w działalność miejscowej biblioteki w ciągu roku.

Nie zabrakło też  spędziła w w Bibliotece Zakładowej, która dysponuje bogatym księgozbiorem dotyczącym II wojny światowej i historii Majdanka oraz wspomnieniami byłych więźniów obozu. Historię życia jednej z więźniarek opowiedziała Agnieszka Mierzwa z Działu Edukacji Państwowego Muzeum na Majdanku, która zaprezentowała literaturę obcojęzyczną w tym książki w języku hebrajskim. 

- Organizując takie wyprawy chcemy pokazać różne typy bibliotek, a także specyfikę pracy bibliotek naukowych, z których młodzież może korzystać w przyszłości. Tegoroczna lekcja muzealna umożliwiła im na nowo spojrzeć na temat holokaustu, historii obozu oraz dramatu ludzi w nim przebywających - mówią organizatorzy wycieczek. Oprócz wizyt w bibliotekach młodzi mieszkańcy gminy Obsza poznają inne ciekawe miejsca, które znajdują się w odwiedzanych miastach. 

Przed rokiem młodzież odwiedziła Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także w Muzeum Okręgowym, Muzeum Dobranocek, zwiedziła Starówkę i przeszła Podziemną Trasą Turystyczną. W 2015 roku celem wycieczki była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, a także Ogród Botaniczny, Muzeum Wsi Lubelskiej, Zamek i Kaplica Trójcy Świętej.

Podczas pierwszej wyprawy uczniowie odwiedzili Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, a także byli na Starym Mieście i w ogrodzie zoologicznym.

BW

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe