Aniołki ze Skierbieszowa

  • 8.08.2017, 09:40 (aktualizacja 10.08.2017 09:43)
  • wd
Aniołki ze Skierbieszowa
W tym roku minie 5 lat odkąd założono Koło Kobiet Aktywnych. Na terenie Gminy Skierbieszów to najdłużej działające koło, którego członkinie są też Aniołkami z Zielonki.

Koło Kobiet Aktywnych w Skierbieszowie tworzą: Agnieszka KotElżbieta WołkDorota WęcławikEwa GnyzAnna KrasnopolskaEwa MarcolaIzabela Stasiuk-GuzBożena Mazurkiewicz i Elżbieta Węcławik, która jest przewodniczącą koła. 

Każda z pań jest uzdolniona i pełna chęci do działania na rzecz lokalnej społeczności. Te chęci przekładają się na konkretne działania. W 2015 r. dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zorganizowały sobótkę. Dwa razy w roku, w czerwcu i we wrześniu, KKA współorganizuje gry terenowe dla młodzieży z gimnazjum w Skierbieszowie, uczestniczy w akcjach zbiórki krwi (w tym roku były już 3 zbiórki). Kobiety z KKA jako jedyne ze swojej gminy (we współpracy z  innymi kołami z Zamojszczyzny) odpowiadały za wyżywienie uczestników Światowych Dni Młodzieży, którzy zanim dotarli do Krakowa, byli na Zamojszczyźnie. W tym roku panie gotowały dla osób świętujących Dzień Strażaka. 

Ale na kuchni ich świat się nie kończy. Talent mają także do sztuki rękodzielniczej i do występów. Dlatego też od października 2016 r. przy GOK-u w Skierbieszowie (tam mają swoją siedzibę) utworzyły teatr o nazwie "Aniołki z Zielonki". Na dobry początek wystawiły jasełka bożonarodzeniowe, teraz szykują się do występu na dożynkach powiatowych, które odbędą się w Skierbieszowie 27 sierpnia. Wystawią widowisko obrzędowe. Do występu będą zaangażowane również panie z innych kół z terenu Gminy Skierbieszów i rodziny pań z Koła Kobiet Aktywnych. Na dożynkach nie zabraknie oczywiście wieńca i regionalnych przysmaków, które przygotują Kobiety Aktywne.

wd
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe