Zosin: Nos celników nie zawiódł. Wytropili podróbki

  • 17.07.2017, 14:00
  • ak
Zosin: Nos celników nie zawiódł. Wytropili podróbki Izba Administracji Skarbowej
Kilkadziesiąt opakowań wód toaletowych znaleźli i zarekwirowali celnicy z Zosina. To najprawdopodobniej podróbki.

Towar wiózł z Ukrainy przez Zosin 51-letni Polak. Jechał autem na brytyjskich tablicach rejestracyjnych. Do odprawy zgłosił wyroby akcyzowe w dozwolonych ilościach. O niczym innym nie wspomniał.

Mimo to, po wstępnych oględzinach na pasie odpraw, auto zostało skierowane do szczegółowej kontroli. Podczas sprawdzaniu bagażu mężczyzny mundurowi natrafili na wody toaletowe sygnowane znakami znanych marek. Kolejne flakoniki z pachnidłami funkcjonariusze znaleźli w miejscu na koło zapasowe.

51-latek usłyszał zarzut przemytu. Poproszony o wyjaśnienia stwierdził, że towar kupił od przygodnego sprzedawcy z myślą o znajomych i rodzinie.

W związku z przemytem wszczęto postępowanie karne-skarbowe. Mężczyźnie grozi grzywna. Jeśli okaże się, że kosmetyki są podrabiane, a właściciele praw do znaków towarowych zażądają ścigania sprawcy, 51-latkowi może grozić też odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe