Zamojska drogówka w akcji. Posypały się mandaty za prędkość

  • 17.07.2017, 13:00
  • ak
Zamojska drogówka w akcji. Posypały się mandaty za prędkość policja.pl
Skontrolowali ponad 300 kierowców, dla większości z nich spotkanie z zamojską drogówką skończyło się mandatem. Tak można podsumować trzydniową akcję prękość, zrealizowaną na drogach powiatu zamojskiego przez policję.

Podobne działania prowadzone były w weekend w całej Polsce. Policjanci szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości. – Zbyt szybka jazda, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czy nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż jedne z głównych przyczyn zdarzeń drogowych do jakich dochodzi na naszych drogach – przypomina Joanna Kopeć, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Podczas trzydniowych działań zamojska drogówka skontrolowała ponad trzystu kierujących. Dla większości zakończyło się to mandatem, a pięć osób straciło uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

O 62 km/h jechał za szybko 34-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn, który kierował nissanem. Został zatrzymany do kontroli w Deszkowicach.

O 52 km/h przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość 67-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna kierował hondą. Zatrzymany został w Wólce Łabuńskiej. W Zawalowie policjanci namierzyli 33-letniego mieszkańca Hrubieszowa, kierującego toyotą. Mężczyzna przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 62 km/h.

W sobotę w ręce policjantów wpadło kolejnych dwóch kierowców, którzy stracili uprawnienia za nadmierną prędkość. W miejscowości Kąty mundurowi zatrzymali 20-latka, który kierując samochodem marki kia, przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. W tej samej wsi wpadł również 26-latek z gm. Zamość. Kierował BMW, a na liczniku miał 106 km/h.

– Wszystkim kierowcom przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Od początku roku za przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości zamojscy policjanci zatrzymali łącznie 112 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami – informuje Joanna Kopeć.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe