Zamość: W świecie fotografii - V Międzynarodowy Festiwal Fotografii WSCHODNIA 2017 (PROGRAM)

  • 17.07.2017, 08:33
  • ak
Zamość: W świecie fotografii - V Międzynarodowy Festiwal Fotografii WSCHODNIA 2017 (PROGRAM) Jakub Ochnio
Dziesięć wystaw, ale też wiele spotkań, a każde z wydarzeń poświęcone tematyce żydowskiej. Tak w wielkim skrócie zapowiedzieć można kolejną, tegoroczną edycję V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii WSCHODNIA 2017 w Zamościu.

Wydarzenie organizowane, jak co roku, przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne rozpocznie się w najbliższy czwartek (20 lipca). W Zamościu zobaczyć będzie można wystawy Gil Cohen-Magena, Menachema Kipnisa, Jakuba Ochnio i Swietłany Seredenko.

Na ekspozycjach zbiorowych pokażą się kijowski Fotoklub 9x12 i Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Zobaczymy również projekty: „Izrael wczoraj i dziś”, „Nieistniejące miasto”, „Żydzi na Zamojszczyźnie” , oraz „Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie z lat 1918- 1939”, którego kuratorem jest Teresa Śmiechowska.

"Wschodnia ma wiele definicji. To nie jest tylko miejsce. W naszym ujęciu to bardziej przymiotnik niż rzeczownik. Za pomocą naszego festiwalu chcemy nie tyle pokazać co opisać miejsce, ale także cechy, stany, etapy czy zjawiska" - piszą w komunikacie zapowiadającym wydarzenie członkowie ZTF.

Wszystkie wystawy otwarte w Zamościu w ramach wydarzenia będzie można oglądać od 20 lipca przez ponad miesiąc.

V Międzynarodowy Festiwal Fotografii WSCHODNIA 2017 PROGRAM

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe