Świat w zasięgu kciuka

Świat w zasięgu kciuka
Niektórzy mówią, że szczególnie młode pokolenie jest uzależnione od smartfonów, a większość z nas już teraz nie wyobraża sobie bez nich życia. I choć z różnych stron dochodzą głosy, że to nam szkodzi, to jednak rynek smartfonów zrewolucjonizował już cały świat i nasze codzienne funkcjonowanie. Można by nawet przyjąć założenie, że najmniej potrzebną funkcją smartfonu jest telefon, bo w rzeczywistości to mały komputer – organizator, kalendarz, urządzenie do przeglądania Internetu, nawigacja, zbiór mniej lub bardziej użytecznych aplikacji, w którym opcja dzwonienia jest jedną z bardziej pobocznych. To właśnie w dużej mierze powoduje, że gdy utracimy lub uszkodzimy ten sprzęt, najbardziej jest nam żal zgromadzonych tam danych.

Dla przezornych

Nawet w szalonym pędzie za nowościami warto pomyśleć o potencjalnym ryzyku. Po pierwsze, coraz to nowsze modele smartfonów i innych gadżetów elektronicznych są jednak bardzo drogie i ich utrata jest bardzo kosztowna. Po drugie, warto chronić również naszą prywatność i dane osobiste. Pewnym pomysłem na wszystkie nieoczekiwane zdarzenia może być polisa cheap phone insurance od kradzieży lub zagubienia telefonu oraz jego uszkodzenia. Dzięki niej w szybkim tempie będzie można naprawić urządzenie lub zakupić nowe w tej samej klasie. Ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę odszkodowania niezależnie od tego, co było przyczyną uszkodzenia oraz kto użytkował w tym momencie telefon.

Warto przeczytać umowę

Pomimo tego że jest to oczywiste, większość osób nie czyta zobowiązań, które podpisuje i bazuje tylko na powierzchownych informacjach od sprzedawcy lub ze stronu internetowej. Takie zachowanie czasami się mści, bo w przypadku zdarzenia może się okazać, że nasze ubezpieczenie nie obejmuje tego typu na przykład uszkodzeń. Większość ludzi decyduje się na ubezpieczenie smartfona u operatora przy okazji zakupu urządzenia. To proste i wygodne rozwiązanie, a składki opłacamy wraz z abonamentem i są one w dość atrakcyjnej wysokości. W praktyce często okazuje się, że takie standardowe ubezpieczenia mogą nie obejmować kradzieży lub zgubienia albo nie działają poza granicami kraju. Dlatego tak ważne jest, by przemyśleć gdzie i w jakich sytuacjach korzystamy ze smartfona, jak często wyjeżdżamy za granicę i w tym czy opuszczamy teren Unii Europejskiej oraz czy na przykład nasze dzieci nie korzystają ze sprzętu. To wszystko powinno mieć wpływ na wybór ubezpieczyciela i wysokość opłacanej przez nas składki. A tym samym oczywiście wysokość odszkodowania.

 

Artykuł sponsorowany

Admin Admin
Podziel się:
 

Pozostałe