Kantor online – tania wymiana walut

Kantor online – tania wymiana walut
Wymieniając walutę, każdy chce dokonać jak najkorzystniejszej transakcji. Aktualnie wymianą zajmują się banki, kantory stacjonarne i kantory online. Najtańsze opcje proponują e-kantory. Dlaczego tak się dzieje?

Różnice w spreadzie – banki, kantory stacjonarne i kantory online

 Spread należy definiować jako różnicę pomiędzy ceną sprzedaży i kupna danej waluty. Zarówno banki, jak i kantory ustalają ceny walut w indywidualny sposób, co powoduje, że pojawiają się różnice w spreadzie. Rozbieżności mogą być minimalne lub znaczne. Banki i kantory stacjonarne zarabiają na spreadzie, dlatego jest on wyższy niż w przypadku kantorów online. Najwyższe różnice w cenach sprzedaży i kupna są obserwowane w przypadku banków. Przeciętny poziom, na którym się kształtują wynosi 5%, ale zdarzają się również spready wynoszące 6% lub nawet 7%. Jeśli chodzi o kantory tradycyjne, spread jest niższy mniej więcej o połowę niż w bankach, co oznacza, że może wynosić 2,5 – 3,5 %. Najniższymi różnicami cenowymi charakteryzują się kantory internetowe, w których spread potrafi być nawet niższy niż 0,5%. Zaprezentowane dane dowodzą, że wymiana waluty online jest najbardziej opłacalna. Dzieje się tak dlatego, że działalności e-kantoru nie ogranicza konkretna lokalizacja – jego zasięg jest światowy, co powoduje, że może skorzystać z niego więcej klientów, a więc może sobie pozwolić na mniejsze zyski ze spreadu, ponieważ jest to rekompensowane liczbą osób korzystających z usług online.

Przyjazne ceny, prostota i komfort obsługi

 Kantory online zachęcają do korzystania z nich przyjaznymi, najbardziej atrakcyjnymi na rynku cenami. Sceptycyzm pojawia się w kwestii przebiegu całej transakcji, ale korzystanie z e-kantoru jest intuicyjne. Wystarczy podać wymagane dane, przekazać środki pieniężne, które chce się wymienić, wybrać walutę i kwotę, a następnie zatwierdzić kurs. Trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest dysponowanie kontem złotówkowym i walutowym. Z konta złotówkowego przekazuje się środki na konto kantoru, a po przewalutowaniu są przelewane na konto walutowe. Czas oczekiwania jest identyczny jak w przypadku zwykłych przelewów. Renomowane firmy o ugruntowanej pozycji takie jak https://internetowykantor.pl zamieszczają na swoich stronach informacje na temat przebiegu całego procesu, a ponadto wszelkie dane zapewniające o bezpieczeństwie całego procesu. Kantory internetowe odznaczają się wyjątkową zaletą, jaką jest możliwość wymiany waluty w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy mieć dostęp do komputera albo laptopa i Internetu, aby móc porównać propozycje kilku kantorów działających online, a następnie wybrać najlepszą ofertę i dokonać transakcji. Aplikacje mobilne umożliwiają jeszcze większą wygodę, ponieważ wymiany waluty można dokonywać, będąc np. w podróży. Wystarczy tablet lub smartfon.

Spłata kredytu walutowego – oszczędź w kantorze online

 Spłacanie comiesięcznej raty kredytu w obcej walucie należy przemyśleć. Przelewanie pieniędzy w złotówkach wiąże się z tym, że bank przeliczy je na obcą walutę po swoim kursie, a kursy banków są najwyższymi z możliwych. Dlatego lepiej samodzielnie zadbać o wymianę waluty i zrobić to za pośrednictwem kantoru internetowego ze względu na możliwość uzyskania korzystnej ceny.

 

Artykuł sponsorowany

Admin Admin
Podziel się:
 

Pozostałe